Casper G770 laptoptan fan sesi geliyor

polat2141

Centipat
Daha fazla  
Laptopumdan hırıltılı ve takırtılı sesler geliyordu servise verdim ve hem toz hem de yaprağında sıkıntı var yetkili servis daha iyi anlar diye Casper yetkili servisine gönderdiler. Laptop geldikten sonra ses düzeldi ama bu sefer de laptop açıldığı zaman fanlar sanki Ultra modda gibi çalışıyor 3-4 dakika sonra düzeliyor ama bu normal mi?
Tabii ki 0 ses çalışacak demiyorum ama normal olup olmadığını merak ettim.

@arandur @Webcam kullanan insan.

Son düzenleme:
Sistem sıcaklıklarını bilgisayar açıldığı andan itibaren takip ederek küçük bir kıyas yapabilirsiniz. Görev Yöneticisi'nden başlangıç uygulamalarını kapatıp yeniden dener misiniz? Büyük ihtimal sistem açılırken bunlar yük getiriyor.

Sistem sıcaklıklarını bilgisayar açıldığı andan itibaren takip ederek küçük bir kıyas yapabilirsiniz. Görev Yöneticisi'nden başlangıç uygulamalarını kapatıp yeniden dener misiniz? Büyük ihtimal sistem açılırken bunlar yük getiriyor.

Mesela şu anda Opera açık ve 3 sekme var başka da bir şey yok ofis modunda olmama rağmen bu hızda çalışıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2023-11-13_002205484.png
    resim_2023-11-13_002205484.png
    65,2 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran görüntüsü 2023-11-13 002054.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-13 002054.png
    302,1 KB · Görüntüleme: 19
6 GB RAM'i ne kullanıyor? Ayrıca boştaki bir sistem için RPM yüksek. Görev Yöneticisi'nin başlangıç ve giriş sekmelerini atabilir misiniz? Ya Windows çok RAM harcıyor ya da bilgisayarla beraber açılan başka uygulamalar var. Ayrıca pil simgesine sağ tıklayıp güç tasarrufu modunu seçer misiniz?

6 GB RAM'i ne kullanıyor? Ayrıca boştaki bir sistem için RPM yüksek. Görev Yöneticisi'nin başlangıç ve giriş sekmelerini atabilir misiniz? Ya Windows çok RAM harcıyor ya da bilgisayarla beraber açılan başka uygulamalar var.

Bunlar var.

Dosya Ekleri

• başlangıç 2.png
    başlangıç 2.png
    246,2 KB · Görüntüleme: 15
  • başlangıç.png
    başlangıç.png
    247,2 KB · Görüntüleme: 13
Opera yerine başka bir tarayıcıya geçseniz daha iyi olabilir. RAM kullanımı çok yüksek. Edge öneririm. Onun dışında başlangıçtaki uygulamaları devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz. Fanlar sadece ilk açılışta yüksek ise bunlar yeterli olacaktır. Sürekli yüksek ısı mevcut ise termal macun ve temizlik yapılabilir.

Opera yerine başka bir tarayıcıya geçseniz daha iyi olabilir. RAM kullanımı çok yüksek. Edge öneririm. Onun dışında başlangıçtaki uygulamaları devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz. Fanlar sadece ilk açılışta yüksek ise bunlar yeterli olacaktır. Sürekli yüksek ısı mevcut ise termal macun ve temizlik yapılabilir.

Laptopumu 1 yıldır götürmemiştim daha geçen 1 bir ay bile olmadı termal macun ve temizlik için yetkili servise vermiştim dediklerinizi yapacağım ama bana sadece oyun bile oynamıyorken ofis modunda bile bu kadar yüksek çalışması mantıklı gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı