Casper G870 oyunda 95 derece

Metin_B

Kilopat
Daha fazla  
Casper Excalibur G870 laptop aldım, Intel Core i5-12450H işlemci mevcut.
YouTube incelemesinde, (

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

)
Bu modelde işlemci sıcaklığı 76 derecede oyun esnasında.

Ancak ben Dead Space remake oynarken işlemci 94 oluyor, 95'i bile gördü. Oyun esnasında ara ara açıp baktığımda bu değere ulaştıktan sonra oralarda kalıyor. Ekran kartında sorun yok. Casper bu cevabı verdi;

"Değerli müşterimiz,

Control Center'da gördüğünüz değerler anlık verilerdir. Ortalama değeri ifade etmez. İşlemciler anlık olarak 40 dereceye veya 99 dereceye çıkabilir. Bu durum normaldir. Ürününüz bu duruma dayanıklı olarak üretilmiştir. CPU için kabul edilen Max sıcaklık değeri 97 derecedir. Değerler anlık verilerdir. Bu değerler kullanım kılavuzunda belirtilen standart kullanım ve bakım şartlarında gerçekleşmesi beklenen yaklaşık değerlerdir."

Benim sorum, cevapta bana anlık dediler ancak dakikalarca ve defalarca baktığımda 94 gördüm. Maksimum değere yakın olmak problem midir?

32 GB RAM, GTX 3060 ekran kartı mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığın videoda God of War testinde zaten 90'dan aşağı düşmüyor ki işlemci sıcaklığı.

Arkadaşım G770 kullanıcısı, Turbo Boost halindeyken 97 derece, kapatınca 85 derecelerde geziyor ki o bile çok yüksek. Cihaz iki kere garantiye gitti sonuç aynı. Muhtemelen termal macun yerine diş macunu sürüp gönderiyorlar. Eğer değerlerden korkuyor ve azaltmak istiyorsanız, ThrottleStop yazılımı ile options ekranından maksimum değer belirleyip deneyebilirsiniz. Bazı sistemlerde uyumsuz olduğunu duymuştum ama yine de denemeye değer. Belirtilen sıcaklık değerine göre performans frenlemesi olacağını da unutmayınız.

Keşke almasaydınız, foruma sorarsanız Casper önerilmiyor doğal gaz sobasından farksız incelemede Turbo Boost kapatmışlar büyük ihtimalle.

Ne bileyim, evleneceğim için masaüstünü satıp dizüstüne geçtim mecbur, sıvı soğutma vardı bakmıyordum bile işlemciye, hiç bilmiyorum laptop mevzularını. Akıllı fan diyor 5200 RPM ama o seviyelere gelmiyor fan, turboyu ben mi aktif edeceğim, kendi olur sanıyordum.

Attığın videoda God of War testinde zaten 90'dan aşağı düşmüyor ki işlemci sıcaklığı.

Evet ama Dead Space remake o kadar ağır bir oyun mu ki? Yani normaldir umarım.

Ne bileyim, evleneceğim için masaüstünü satıp dizüstüne geçtim mecbur, sıvı soğutma vardı bakmıyordum bile işlemciye, hiç bilmiyorum laptop mevzularını. Akıllı fan diyor 5200 RPM ama o seviyelere gelmiyor fan, Turbo'yu ben mi aktif edeceğim, kendi olur sanıyordum.

Evet ama Dead Space remake o kadar ağır bir oyun mu ki? Yani normaldir umarım.

Yok bütün dizüstüler böyle değil siz sorunlu model almışsınız bundan sonra yapacak pek bir şey yok undervolt yaparsınız en fazla.

Yani sizin aldığınız model için normal rakamlar. Ayrıca performans düşüşü vb. sorunlar yaşamıyorsanız fazlada umursamanıza gerek yok bilgisayar alev almaz merak etmeyin :D

Ben yüksek performans modunda çalıştırdığım için o şekilde oluyormuş, Gaming mod yaptım, çok FPS farkı yok ve işlemci 80-84 arasında kalıyor. FPS olarak 10 FPS daha düşük deneyimledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı