Casper H110M4 - C2H BIOS Güncelleme Sonrası Cızırtı

SametSrc1

Hectopat
Öncelikle merhaba. Dün akşam civarlarında arkadaşım tarafından bana yollanan ekran kartını çalıştıramadım. Birçok forum sitesinden bilgi almaya çalıştım fakat hiçbiri bir işe yaramadı. Bilgisayarcıya götürdüm bana söylediği "Soketin bozuk" (birçok ekran kartı denedi bana mısın demedi.) Her neyse eve geldim BIOS'u güncelleme kararı aldım ve güncelledim. Taktım ekran kartı çalıştı. Fakat BIOS güncellemesinden sonra kulaklık, hoparlör veya herhangi bir ses aygıtından sadece cızırtı almaya başladım. BIOS'u tekrar eski haline çevirmeye çalıştım ya yapamadım ya da geri alma yok. Sistem geri yüklemeyi denemek geldi aklıma fakat bu sefer de sistem geri yüklemede hata vermeye başladı. Eski ekran kartımın yeni gelen karttan daha iyi olduğunu fark edince eskisine döndüm. Fakat yine aynı sorun peşimi bırakmadı. Birçok forum sitesine girdim (yabancı siteler dahil) fakat hiçbirinden bir sonuç veya çözüm çıkaramadım. Son olarak buraya konu açma gereği duydum. Sorunu gidermeme yardımcı olursanız çok minnettar kalacağım. Profesyonel bir E-spor oyuncusuyum ve bu soruna acilen bir çözüm bulmam gerekiyor. Bilgisayarımın özelliklerini de alta sıralıyorum. Şimdiden ilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Casper H110M4 - C2H Anakart
  • 8 GB 2400 MHz RAM
  • Intel Core i5 7500 3.40 GHz İşlemci
  • AMD Powercolor Radeon HD7730 2 GB 128 Bit Ekran kartı
  • 1.5 TB Harddisk ( 1 TB ve 500 GB olmak üzere iki ayrı harddisk)
  • 250+Plus WATT Power

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Selamünaleyküm kardeşim. Bende de sende olan sorun mevut. Anakart ekran kartı seçiyor. Anakartın BIOS güncellemek istiyorum ama hiçbir yerde bunla ilgili bilgi bulamadım. Bana bu konuda yardımcı olur musun?

Geri
Yukarı