Casper H36FD Güncel Bios

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Sürüm: 203

Kurulum:
Usb bootable edip dosyaları usb belleğin içine atın. Biostan usb boot edip 98 ekranı geldiğinde Flash203 yazıp enter'a basın. İşlem bitince bilgisayarı yeniden başlatıp bios default yapın.

İndirme bağlantısı:
Link

Son düzenleme:
Merhaba. Benim laptopumdaki anakartımda h36fd biosumu güncellemek istiyorum. Konudaki linki indirdim 3 dosya var bunları nasıl bootable yapıcam ?

Teşekkürler kurdum. Dahada casper almam. Usb'yi bootable yaptım, biçimlendirirsem DOS dosyaları silinir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Usb'yi bootable yaptım, biçimlendirirsem DOS dosyaları silinir mi?
Evet silinir. Bootable yaptıktan sonra bios dosyalarını atacaksın biçimlendirmeden. Biostan boot edip dediğim komutu yazacaksın.

Merhabalar,
Casper H36FD laptopumda kapanmama sorunu var.
Casper Pegatron H36FD Kapanma Sorunu | Technopat Sosyal
Bios'u verdiğin linkten indirip bootable usb ile 201 den 203'e güncelledim. Casper H36FD laptopumda kapanmama sorunu devam ediyor. Ati kartlı casperler için 400'lü bios yazıları var. Nvidia ekran kartlı Casper H36FD laptopum için de intel grafik kartını devredışı bırakacak 203 den farklı bios var mıdır?
Birde bios'u 203'e yükseltince biostan AHCI olan yeri IDE yapmayınca laptop açılmadı. Bu laptop AHCI destekler mi?
Teşekkürler üstad.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bios dosyamı buldum ama nasıl güncellerim?
Buldum dediğiniz bios'u paylaşın. Leptop ile uyumlu mu kontrol edin. Uyumlu ise nasıl güncelleneceğini yazarım.

"Pegatron H36FD SLBTZ+HM55+N11P-GE-A1.rar" diye bir dosya var ama nedir, uyumlu bios mudur bilmiyorum.
Uyumlu gözüküyor. Ancak bios tarihi 07.09.2010 olarak gözüküyor. Senin tarih kaç?

Geri
Yukarı