Casper H36Y laptop eGPU kullanma

synexjr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi.

Pegatron H36Y model anakarta sahip mağaradan kalma bir laptopum var ve sadece League of Legends oynamak açısından eGPU furyasına ucuz yoldan katılmak istedim.
Bir YouTube videosunda denk geldiğim üzere klasik satılan docklardan ziyade bir adet riser kullanarak da eGPU kullanabiliyormuşuz lakin monitörün ekranına görüntü gitmiyormuş sadece harici ekran üzerinden görüntü alabiliyormuşuz ve ben de bu durumu kabul ederek;

1 Adet riser,
1 Adet bir ucu USB 3.0 erkek uca sahip mini pic-e dönüştürücü.
1 Adet 350 Watt PSU, ve son olarak da 1 adet 9800GT 1GB ekran kartı aldım.
Bağlantıları defalarca kontrol ederek kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayarın açma tuşuna tıkladığım an bu konuyu açmama sebep olan o hatayla karşılaştım.

Riser ile PC arasındaki USB3.0 kablosu takılıyken yani kurulum sağlanmışken bilgisayar kesinlikle açılmıyor, güç tuşundaki ışık yanıyor ve kısa süre sonra sönüyor bu sırada LED göstergelerden sadece güç LED'i yanmakta. Tekrar bastığımdaysa durum aynı şekilde tekrar ediyor ve kesinlikle bilgisayar açılmıyor. Ne zaman ki bilgisayarın riser ile olan bağlantısını kesiyorum bilgisayar 15 saniyede masaüstünde bana merhaba diyor.

Bilgisayar açılırken bağlantıyı yapmayı denediğimde ise bilgisayar açılıyor fakat ekran kartına dair herhangi bir şeyi kesinlikle görmüyor.
Gerçekten kafayı yemek üzereyim benimle aynı işlemciyi kullanarak bu eGPU olayını kullananlar varmış YouTube üzerinde 1-2 FPS testi videosunda gördüğüm kadarıyla tabii. Ama neden benim durumum bu şekilde maalesef bilemiyorum eğer kıymetli vaktinizi benim için büyük ve önemli olan bu sorun üzerinde harcarsanız ve çözüme ulaşırsak çok mutlu ve memnun kalırım. Gerekli olacağını düşündüğüm AIDA64 raporunu ekte bulabilirsiniz.

İyi forumlar...

AIDA64: Report
Güncelleme:
Sistemi başka bir Casper laptopta denedim ve sorunsuz olarak açıldı ve ekran kartını tanıdı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı