Casper H61, i3 3240 Sisteme Ekran Kartı

RealOttoman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Birkaç tane forumda şu sistem için ekran kartı tavsiyeleri istedim:

Intel Core i3 3240 3.40 ghz işlemci
4 gb ddr3 ram
Ati radeon hd 7350 ekran kartı
Intel h61 Chipset anakart
windows 8 64 bit

Casper hazır kasa aldığım için güç kaynağı da casper ve 230w.

Şimdi bana Nvidia GeForce GTX750 ve Amd Radeon r7 260x i önerdiler (biliyorum güç kaynağım yetmez ama merak etmeyin, ekran kartının yanında güzel bir tane güç kaynağı alıcam)

Ben gtx 750 yi beğendim, alacağım. http://www.hepsiburada....XpqXygsQCFSbmwgodjIcAUw ama birkaç tane sorum var.

1- Gtx 750 yi alırsam, işlemcide performans kaybına uğratacak darboğaz oluşur mu?
2- Güç kaynağı yetersiz biliyorum. Bana bu ekran kartına uygun güç kaynağı önerir misiniz? Bütçe 130 TL.
4- Bazı forumlarda benim için en uygununun gtx750 olduğunu söylüyorlar, bazı forumlarda ise r7 260x al kesinlikle diyorlar, sizce hangisini alayım?
3- Gtx 750 yi alırsam, şu oyunları high da kasmadan oynayabilir miyim,

Euro Truck Simulator 2
Empire Total War
Rome 2 Total War (Bunu high değil, normal ayarlarda düşünün)

Şimdiden teşekkürler

Güç kaynağı 230W değildir, iyi bakın. 230V olan değeri yazmışsınız... 300W ise yeterlidir.
  1. Oluşmaz.
  2. Güzel ve kaliteli bir model: www.hizlial.com: Cooler Master RS-500 G 80PLUS 500W Güç Kaynağı (RS500-ACAAB1-EU)
  3. GTX 750 Ti yeni Maxwell mimarisine sahip düşük güç tüketimli bir kart ve R7 260X ile yaklaşık olarak aynı performansı vermesine rağmen 2 kat daha az güç tüketiyor. Bu da demektir ki uzun vadede R7 260X ile zarar edeceksiniz. Bu durumda kesinlikle GTX 750 Ti alınmalı.
  4. Evet, saydığınız oyun ve daha birçok oyunu kasmadan oynayabileceksiniz GTX 750 Ti ile.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı