Casper i7 7500U ve GT 940MX laptop düşük performans sorunu

CasperMağduru

Decapat
Çoğu oyundan iyi bir performans alamıyorum. Hep düşük FPS'ler alıyorum. PUBG'de 24 FPS üstüne çıkmıyor en düşük ayarlarda. Sebebi nedir? RAM ve ekran kartından performans alamıyor muyum? Bu özelliklerde bu FPS neden? Bilgisayar CASPER Nirvana.

Ekran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı2.PNGEkran Alıntısı3.PNGEkran Alıntısı4.PNGEkran Alıntısı5.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
GT940MX ekran kartı PUBG için yetersiz bir kart ve ısınma sorunu varsa bu daha da kötü bir hal almasına sebep olur. Hiç bakım yapıldı mı? Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? Bilgisayarın tam model adı?

GT940MX ekran kartı PUBG için yetersiz bir kart ve ısınma sorunu varsa bu daha da kötü bir hal almasına sebep olur. Hiç bakım yapıldı mı? Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? Bilgisayarın tam model adı?
Hocam aynı ekran kartı bende var 1366x768 düşük ayarlarda 35-40 fps alıyorum.

1080p oyun için GT 940 MX yetersiz kalıyor olabilir yine de 30 FPS verebilmeli bence. Ekran kartınız DDR3 mü yoksa GDDR5 mi? Çözünürlüğü 720p yaptığınız zaman aldığınız değerlere baktınız mı acaba?

Bilgisayarınızın sıcaklığı ne durumda? Sıcaklık fazla ise büyük performans kaybı yaşarsınız.

940mx 10xx serisinin çok gerisindedir ve 1050 ile bile 60 fps almak zordur(1080p). Bir de işlemcin U serisi. Hem ekran kartı hem işlemcin yetersiz. Bundan 4 yıl önce yapılmış oyunları oynamanı tavsiye ederim. Bu günün AAA sı için uygun değil. Bir arkadaş yazmış yukarda. Düşük fps aldığın oyunlar ısınma sorunu yaratır bu yüzden dikkatli ol

Çoğu oyundan iyi bir performans alamıyorum. Hep düşük FPS'ler alıyorum. PUBG'de 24 FPS üstüne çıkmıyor en düşük ayarlarda. Sebebi nedir? RAM ve ekran kartından performans alamıyor muyum? Bu özelliklerde bu FPS neden? Bilgisayar CASPER Nirvana.

Eki Görüntüle 315521Eki Görüntüle 315522Eki Görüntüle 315523Eki Görüntüle 315524Eki Görüntüle 315525Eki Görüntüle 315526
940MX oyuncu bir kart değil normal durum bu.

Geri
Yukarı