Casper Laptop Açılmıyor ve Mavi Ekran

Mustafa Koçak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün laptopum dondu. Bende kapatıp açacaktım kapattım. Casper yazdılar döndü altında otomatik onarım başlatılıyor dedi. 30 sn sonra siyah ekran geliyor. 5 dk sonra mavi ekran hatası veriyor. Uzun bir yazı sonra yeniden başlatıyor.

Yine aynı her şeyi tekrarlıyor. 1 gün açık kaldı. Her seferinde aynı şeyleri tekrarlıyor. Acil yardım edin. Konu başlığına ne yazacağımı bilemedim, ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.
Windows 8

Lütfen bilen yardım etsin.

Boot menüden atacaksınız. Technopat Youtube kanalında bir çok video mevcut. Format ile ilgili, boot ile ilgili vesaire. Boot menüsüne girince zaten otomatik açılması lazım setup'ın. Benim de tam bilgim yok. Ben USB hazırlayıp yapmıştım, boot menüye girdiğim gibi kurulum ile karşılaşmıştım. Sanıyorum CD ile de öyle olmalı ama, emin değilim... Kanala girip bakabilirsiniz.

Format nasıl atacağım? Pc kendini onarmaya çalışıyor ama 1 gündür onaramıyor. Format deseniz açabilsem PC'yi USB bellek hazırlayacağım.. Sadece elimde şu an ürün kurtarma diski gibi bir şey var.

Arkada, genellikle ortaya yakın bir yerde 2-3 vidalı kapak vardır. O kapağı söküp, ram veya ramleri çıkarıp, tekrar takmayı dener misin ?
Zor bir şey değil. Tekrar takınca tekrar açmayı dene.

Ramleri söküp takmayı denedin mi ? HDD'ni farklı bir PC'ye takıp işletim sistemi kaynaklı olup olmadığını öğrenebilirsin.
Yanlış bilgilendirmeden 2 hafta ceza aldınız. Tekrarı halinde üyelikleriniz kalıcı olarak silinecektir.

Casper bilgisayarlarda kasanın kapağını açtığınız an garanti biter. Siz hala RAM'i çıkar, işlemciyi sök, HDD'yi çıkar derdindesiniz. Bu sorunun tek çözümü format atmak. İşletim sistemi hasar görmüş. Açılışta mavi ekran, buna veya boot bölümünün hasar gördüğüne işarettir.

Elinizdeki kurtarma CD'sini bilgisayara takın ve pili sökün yeniden takın. Bilgisayarı prize bağlayın. Açılışta F12 ile Boot Menuye girin ve oradan Optik sürücüyü seçin. Bir süre sonra kurulum ekranı karşınıza gelecektir. Ürün anahtarı ile uğraşmadan doğrudan format atacaksınız. Bilgisayarınıza Windows 7 yüklettirirseniz de korsan kullanmış olursunuz. Şu anda Windows 8 lisansınız var.

Yanlış bilgilendirmeyi geçtim biriniz de şu rehberlerin linkini atmamış...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı