Casper laptop bazen açılıp bazen açılmıyor

Batuyed

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-4770 3.4ghz, Rx 480 4GB, 16GB Ram 1600mhz, 450W Psu.
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
ssd
Merhaba, eski Casper laptopumda güç tuşuna basınca bazen açılıyor bazen de Power ışığı gelip fan dönmeden açılmıyor. Açıldığı zaman kapatıp tekrar açmayı denediğimde açılıyor fakat kapalı kaldıktan bir süre sonra açmayı denediğimde açılmıyor (şans eseri açılabiliyor)
Şu anki durumdan önce bilgisayarımı tamirciye götürdüm ve sıvı teması olduğunu söyledi bende evde kendi kendime bir çözüm buldum tinere diş fırçasını batırıp sıvı teması olan yere (sıvı teması ekran kartı bölgesinde oksitlenme vardı) diş fırçasını sürdüm ve oksitlenmeyi güzel şekilde giderip ardından kuruttum bölgeyi fön makinesi ile ve çalıştırdım bilgisayarı çalıştı. Sonraki şey ise bilgisayarın soğutucusunu vidalarken elektrik kompressörünü parçaya zarar vermeden kırdım, sonra o parçayı lehimledim ve bilgisayar şu anki durumda bazen açılıyor bazen açılmıyor lehimi yapan tamirci çipsel sorunu var bakmam lazım dedi fiyatı yüksek gelince laptopta eski olunca yaptırmadım. Buradan fikri olan arkadaşların yanıtlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bir keresinde Uyku moduna aldıö power tuşuna basınca aynı şekil power ışığı geldi açılmadı

Kimsenin yanıtı yokmu fikirlerinizi bekliyorum ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı