Casper Laptop Çalışmama Sorunu

• Konuyu başlatan TheAkio
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 486
T

TheAkio

Ziyaretçi
Merhabalar. Laptobum 1 senedir çalışmıyordu bugün içini açayım dedim ve bunu gördüm. Sorum şu; kablo kopmuş fakat bunu düzeltme gibi birşey var mı. Çünkü tamire götürdüğümüzde bu laptopdan iflah olmaz demişlerdi. Diğer sorum bu kablo ne işe yarıyor ve bu kablo olmadan da pc çalışmaz veya çalıştıramaz mıyız?
395144

Evet. 2 kez farklı yerlerde tamire gitti. Hatta bu kabloya sanırım yapıştırıcı sıkılmış ve o kuruyunca böyle kopmuş. Biraz kurcaladıktan sonra kabloyu az bişey oynattığımda çalıştığını farkettim. Şuanlık sıkıntı yok, ama o kabloyu tekrar oynatırsam yine temassızlık yapıyor sanırım ve anında kapanıyor.

Evet. 2 kez farklı yerlerde tamire gitti. Hatta bu kabloya sanırım yapıştırıcı sıkılmış ve o kuruyunca böyle kopmuş. Biraz kurcaladıktan sonra kabloyu az bişey oynattığımda çalıştığını farkettim. Şuanlık sıkıntı yok, ama o kabloyu tekrar oynatırsam yine temassızlık yapıyor sanırım ve anında kapanıyor.
Var olan kısadevre sorununa böyle bir çözüm üretmiş olabilirler. Ampermetre ile incelenmesi gerekli. Ayrıca dediğiniz gibi ise kablo tekrar lehimlenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı