Casper laptop dışı temizlendikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

461197

Decapat
Evet arkadaşlar. Bugün çok saçma bir olay yaşadım laptopum tozlandığı için dışını sileyim derken büyük ihtimalle ekran kısmına fıs fıs kaçtı ve ben bunu bilgisayar açılırken fark ettim bilgisayar normal çalışıyor ama ekran görüntü yok. Kısa devre yaptım sanırım şu an kuramaya aldım ne yapabilirim?

Bağladım görüntü geldi.
İçide bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20230907_013401.jpg
    IMG_20230907_013401.jpg
    303,3 KB · Görüntüleme: 12
Bağladım görüntü geldi.
İçide bu şekilde.

Televizyona bağlayın demiştim bende hocam. Zaten sorun anakartta değil monitor belli. Yalnız bağlantı kısmını çıkarıp ekranı sökmeniz gerekecek. Tamirciye vermeniz daha iyi olur. Ancak bütçe çıkartabilir size eğer yapabilirim derseniz söküp temizleyip takmak kalacak geriye. Eğer yine olmazsa ya panelin kartı değişecek eğer dökülen kart açık bir şekildeyse ki genelde arkada bulunur onu sizde yapabilirsiniz. Ya da anakart zarar gördü. Bu durumda sizin ev, malzeme ve teknik bilgi açısından yapacağınız bir şey yok. Monitorsuz de kullanabilirsiniz.

Televizyona bağlayın demiştim bende hocam. Zaten sorun anakartta değil monitor belli. Yalnız bağlantı kısmını çıkarıp ekranı sökmeniz gerekecek. Tamirciye vermeniz daha iyi olur. Ancak bütçe çıkartabilir size eğer yapabilirim derseniz söküp temizleyip takmak kalacak geriye. Eğer yine olmazsa ya panelin kartı değişecek eğer dökülen kart açık bir şekildeyse ki genelde arkada bulunur onu sizde yapabilirsiniz. Ya da anakart zarar gördü. Bu durumda sizin ev, malzeme ve teknik bilgi açısından yapacağınız bir şey yok. Monitorsuz de kullanabilirsiniz.

Tamam hocam. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum iyi sosyaller :)

Arkadaşlar dün bilgisayarı soğuk saç kurutma makinesi ile iyice kuruttum bayağı sıvı çıktı ardından cihazı kurmaya aldım şu an ekran geldi fakat ekranın parlaklığı çok kısık biraz daha beklerse düzeleceğini inanıyorum.

Son düzenleme:
Tamam hocam. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum iyi Sosyaller :)

Arkadaşlar dün bilgisayarı soğuk saç kurutma makinesi ile iyice kuruttum bayağı sıvı çıktı ardından cihazı kurmaya aldım şu an ekran geldi fakat ekranın parlaklığı çok kısık biraz daha beklerse düzeleceğini inanıyorum.

Güzel haber bende zaten bu yöntem işe yarayacağı için bahsetmiştim. Eğer iyice kurusaydı dediğim gibi oksit yapardı. Alkol yardımıyla bir kere daha temizleyip diş fırçası ile biraz bastırarak yapınca zaten kuruttukan sonra bir şey kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı