Casper laptop temizlik sonrası bazı tuşların çalışmaması

melihmutlu

Hectopat
Daha fazla  
Laptop'un markası Casper Nirvana C500. Arkadaşlar Laptop'a ilk önce Recovery yaptım. Sonrasında içini açıp biraz kurcaladım. Fanını söktüm toz olmuş mu termal macun lazım mı diye. Onlarda bir şey yoktu çok şükür. Ancak Laptop'u tekrar açtığımda normal Laptop klavyesindeki bazı tuş çalışmıyordu. Sadece (rtıopğüsdflşi,zxvbnöç.456789*+2456890*-_) bu tuşlar çalışıyordu. Ne yaptım anlamış değilim. Üstüne hiç sıvı dökmedim bir basınç uygulamadım bir şey yapmadım kısacası. En iyi tahminim arka kapağı açarken kullandığım tornavida bir kaç kabloya mı çarptı desem ne desem bilemiyorum. Mantıklı bir şey bulamadım. Üzerimde statik elektrik de yoktu.

Not: Recovery'i kapağı açtıktan önce mi yoksa sonra mı yaptım hatırlamıyorum. Ama Recovery bittikten sonra kurulum aşamasındayken de klavye çalışmıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopu temizlediğin zaman bileşene zarar vermiş olabilirsin ya da bağlantıyı yanlış yapmış olabilirsin. Eğer ki bunlardan hiçbiri yoksa yazılımsal sorun olabilir bende aynısını Lenovo Z5070 cihazımda yaşamıştım sonra format attım ve sorun çözüldü.

Laptopu temizlediğin zaman bileşene zarar vermiş olabilirsin ya da bağlantıyı yanlış yapmış olabilirsin. Eğer ki bunlardan hiçbiri yoksa yazılımsal sorun olabilir bende aynısını Lenovo Z5070 cihazımda yaşamıştım sonra format attım ve sorun çözüldü.
Kapağı açarken biraz fazla zorladım sanırım o sırada bir şeylere zarar vermiş olabilirim ama fanı söküp takarken bir şey olduğunu sanmıyorum son derece naziktim. Format atmayı deneyeceğim teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı