Casper Laptop'da SSD, HDD'ye Göre Performans Artışı Sağlar mı?

halildumanz

Decapat
Arkadaşlar benim 4 sene önce aldığım bir laptopum var fakat oynadığım oyunda gir çık da çok donuyor ve beni oynadıgım oyundan atiyor. Bir kaç araştırma yaptım, SSD işini görür dediler.

Casper markası bilgisayarımın Intel Core i3 işlemci, eğer 240-120 GB SSD alsam birde şu anki CD yerine 500GB HDD Taksam performans ve şu sorunlar düzelir mi? Çok bir şey anlamiyorum, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD hangi marka ve model bilgisayar olursa olsun HDD'ye göre 10 kat daha hızlıdır. Sistem özelliklerinizi ve oynadığınız oyunları yazın. Sisteminiz oyunlar için yeterli olmayabilir.

Hocam bilgisayarınızın özelliklerini yazabilir misiniz veya linki var ise onu da atabilirsin. Ayrıca hangi oyunu oynuyorken bu sorun ile karşılaşıyorsun ? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz ? Oyuna gir çık yaparken donuyor mu yoksa yüklenmesi mi uzun sürüyor?
Bunları söylersen sorunun HDD'den kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda yardımcı olabiliriz. Ayrıca SATA bağlantısı türüne göre ve HDD'nin RPM'e göre bu işleme değip değmeyeceğini de söyleyebiliriz.

Hocam bilgisayarınızın özelliklerini yazabilir misiniz veya linki var ise onu da atabilirsin. Ayrıca hangi oyunu oynuyorken bu sorun ile karşılaşıyorsun ? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz ? Oyuna gir çık yaparken donuyor mu yoksa yüklenmesi mi uzun sürüyor?
Bunları söylersen sorunun HDD'den kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda yardımcı olabiliriz. Ayrıca SATA bağlantısı türüne göre ve HDD'nin RPM'e göre bu işleme değip değmeyeceğini de söyleyebiliriz.
NOTEBOOK CORE İ3-4000M-4GB-500GB-15.6-INTEL-W8
Silkroad online oynuyorum ve sadece olayım bilgisayarm dondugu icin oyun performansumda düştügünden DC'ler veriyor kullanamaz hale geliyor oynadgım oyundaki arkadaslarm Ölü pcleri SSD ile canlandırabilirsin dediler
SSD hangi marka ve model bilgisayar olursa olsun HDD'ye göre 10 kat daha hızlıdır. Sistem özelliklerinizi ve oynadığınız oyunları yazın. Sisteminiz oyunlar için yeterli olmayabilir.
Sadece 1 oyun oynuyorum sürekli pc başında değilim bana pc'yi bırakip gittigimde donması olmaması ve her şeyi hızlı bir şekilde halledebilecek bir olay lazm markasıda NOTEBOOK CORE İ3-4000M-4GB-500GB-15.6-INTEL-W8 NOTEBOOK BILGISAYAR ---- Bana SSD'nin oyun ve donmalardaki sorununu çözer dediler yardımcı olurmusunuz---Önerilen'de Kingston 240GB SSD
388950

özellikleri buymuş bilgisayarımın arkadaslar
388955
s

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı