Casper laptopun değeri ne kadar ?

BozKurt1903

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba millet ben bu forumda yeniyim hatam olursa affedin. Abilerim bende 2011 de alınmış laptop var ve bunun değeri ne kadar olabilir ben anlamıyorum ve bilgisayarcının kazıklamasınıda istemiyorum. Laptobun değerini neye göre ölçüyor bu bilgisayarcı sistemine mi bakıyor yoksa temizliğine , pc virüs var mı onamı bakıyor? Siz daha iyi bilirsiniz tabi cevaplarınızı bekliyorum :)

Sistem:
  • İşlemci : Intel(R) Core(TM)İ5-2450M CPU @ 2.50GHz(4CPUs),2.5GHz
  • RAM : 8gb
  • Ekran Kartı : Intel(R) HD Grapichs Family 3000(NVIDIA GeForce GT 520M Dx11)1696GB
  • Bağlantı : 16MBps TTNET Netlimitsiz Paketi
  • İşletim Sistemi : Windows 7 Home Basic 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
1300tl civarında alıcı bulunabilir. Satarken dikkat et :) İçindeki donanıma bakılıyor. Yazılım işi kolay donanıma bakılarak fiyat biçiliyor. Normal kullanım için yeterli bir laptopunuz var. Ekran kartı eski, işlemci ve RAM yeterli düzeyde buldum. Her zaman yüksek fiyat verin sonradan düşün fiyatı satarken.

Ne kadar Casper' de olsa hd3000' lü laptoplar 1000-1100 tl gibi fiyatlara satılırken 1200-1300tl' nin altına inmeyin derim.

Genellikle donanıma bakılır. Tabii bilgisayarcı, @Recep Baltaş abimizin tabiriyle "bakkal" değilse. Ekran kartı 1.5 GB. Eğer "bakkal" ise 1100 TL küsür paraya "kakalayabilirsiniz". Eğer "bakkal" değilse 750 TL verse iyi olur.:) Ne de olsa bilgisayar Casper.
Ne Kadar Casper de olsa o bilgisayarı daha fazla paraya kakalayabilir. Özellikleri güzel. 1400 TL civarı diyorum ben.

Casper laptopların değeri bence bu kadar. Yani bu benim kanaatim. Ben bilgisiyar alım satımı ile uğraşsam bu kadar veririm. Eğer arkadaş daha fazla paraya satabiliyorsa satsın.

Ya siz süpersiniz ya iyiki bu foruma gelmişim başka bi forumda hiç cevap vermediler.Çok teşekkürler.Bide abilerim laptobun 2 sorunu var 1.şarj oluyo hep şarj da sanki kasalı pc gibi şarjdan çıkardığım zaman 2dk da şarjı bitiyo bozulmuş yani 2. hapörlör bozuk ses geliyo 1-2 dk sonra gidiyo bunlardan fiyat düşermi ??

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı