Casper monitör ışık yanıp sönme sorunu

YusufOlcer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok eski bir Casper monitörüm var. 1 yıl kadar önce yeni bilgisayar alınca yeni monitör de aldım tabi. Bu eski monitörü de dolabın üzerine kaldırmıştım 1 yıldır ordaydı. Bu gün çıkarttım ve 2. monitör olarak bilgisayarıma bağladım DP to VGA ile ve sıfır VGA kablosu ile. Ancak bu casper monitöre hiç görüntü gelmiyor sadece ışığı yanıp sönüyor. VGA kablosunu sökünce de aynı şekilde devam ediyor. Sorun monitörde yani. Sizce kurtarılabilir mi yoksa tamir parası monitörün değerinden fazla mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen floresanı patlamıştır. Tipik bir LCD monitör sorunu. Lakin önce VGA çıkışlı bir bilgisayarda deneyin. Dönüştürücüden kaynaklı da görüntü gelmiyor olabilir.

Muhtemelen floresanı patlamıştır. Tipik bir LCD monitör sorunu. Lakin önce VGA çıkışlı bir bilgisayarda deneyin. Dönüştürücüden kaynaklı da görüntü gelmiyor olabilir.
Merhaba, ama dönüştürücüden kaynaklı ise eğer, görüntü kablosunu çıkartınca sorun devam etmezdi değil mi? Monitörün sadece güç kablosu bağlı olduğunda da aynı şekilde.

Dediklerinizi anlamıyorum ki. Çok karışık anlattınız.

Tam olarak ne ışığından bahsediyoruz?

No Signal yazısı da mı gelmiyor? Boşta çalıştırırken No Signal yazmalı.

Dediklerinizi anlamıyorum ki. Çok karışık anlattınız.

Tam olarak ne ışığından bahsediyoruz?

No Signal yazısı da mı gelmiyor? Boşta çalıştırırken No Signal yazmalı.

Ben karıştırdım baya galiba. Direkt monitör hiç açılmıyor no signal yazısı da gelmiyor.
Screenshot_7.png
Screenshot_8.png

Görüntüyü bilgisayara bağlayıp monitöre aktarın ardından monitöre telefon flash'ı tutun. Az da olsa bir şey görebilirseniz 100% arka aydınlatma sorunudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı