Casper N360 BIOS USB Görmüyor

NothingAtHere

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar neden bilmiyorum ama laptop 1-2 ayda bozuldu, garanti format attı sonra yine aynı olay. Şarj aleti takılı değil iken açılmıyor ve sürekli automatic repair açıyor (otomatik onarım galiba). Laptop zaten Atom işlemciye 1080p ekran 2 GB RAM ve Windows 10 yükleri ile üretilmiş. 700 TL gibi bir fiyatı var. Herhangi bir işletim sistemi kuracağım ama nedendir bilmem BIOS'ta 3 bölüm var.
  • Main
  • Boot
  • Save&Exit
Bunlar var ve main kısmı zaten boş. Boot kısmında ise neredeyse hiçbir seçenek yok. Beni ilgilendiren 3 kısım var. Fast Boot, Boot option #1 ve #2. Diğerleri Quiet Boot vs vs. Zaten 6 seçenek falan var. Her neyse. CD/DVD RW ROM yok. O yüzden USB kullanmak zorundayım. Fakat ne kurarsam kurayım, hangi USB kullanırsam kullanayım hep aynı şey. USB gözükmüyor. Sadece 3 seçenek var. Disabled, EFI shell, Win Boot Manager. PC açılmıyor setup dosyası kullanamam. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Windows'ta USB kullanılırsa sorun yok. Peki açılırken altta şu yazıyor mu: "Press ESC* to boot menu"

*: ESC tuşu değişebilir.

Kardeş boot menü yok. Biraz kurcaladım vs vs. Otomatik onarım yerinde cmd açtım ordan bir yerleri kurcalayıp flash disk içerisindeki setup.exeyi açabildim. Install windows felan. Disk seçiminde 64 gb hdd ile 2 disk olmasın diye sildim hepsini. Sonra tek disk haline gelince bi' baktım altta uyarı var. Yüklenemez diyor. Intel SD sürücüsümü gerekiyormuş. Restart attım laptop yok :D Tek efi shell var. Ama sıkıntısı 32 bit olması. Efi shellden 32 bit kurulabilirmiş ama 32 bit OS lerinin çoğu desteklemiyor uefiyi. Linux mint kurmaya çalışacağım :D

Eğer Windows'ta USB kullanılırsa sorun yok. Peki açılırken altta şu yazıyor mu: "Press ESC* to boot menu"

*: ESC tuşu değişebilir.
Bu bende yazıyor. Bende de aynı şekilde. Böyle yazıyorsa ne yapılabilir?
Kardeş boot menü yok. Biraz kurcaladım vs vs. Otomatik onarım yerinde cmd açtım ordan bir yerleri kurcalayıp flash disk içerisindeki setup.exeyi açabildim. Install windows felan. Disk seçiminde 64 gb hdd ile 2 disk olmasın diye sildim hepsini. Sonra tek disk haline gelince bi' baktım altta uyarı var. Yüklenemez diyor. Intel SD sürücüsümü gerekiyormuş. Restart attım laptop yok :D Tek efi shell var. Ama sıkıntısı 32 bit olması. Efi shellden 32 bit kurulabilirmiş ama 32 bit OS lerinin çoğu desteklemiyor uefiyi. Linux mint kurmaya çalışacağım :D

Aynı sorun bende de var. Şöyle çözüm buldum yarın yapacağım. USB rufus tanıtırken NTFS değil fat32 olarak yapın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı