Casper Nirvana 15.6 H-36 Siyah Ekran Sorunu

Barış Sarsu

Hectopat
Arkadaşlar benim bi laptopum var. Casper nirvana 15.6 H-36. Şimdi bu laptop ta windows 7 kuruluydu. Ben buna windows 8 kurdum. Her şey iyi çalışıyordu. Oyun indirim dedim indirdim açılmadı. Ben de ekran kartını güncelledim. AMD sitesinden indirdik, ati mobility readeon hd 5650 kurdum. Reset attı kendine ama açılmadı. Nasıl derseniz açma tuşuna basıyorum casper logosu ardından windows logosu ve dönen toplar ardından açık siyah bi ekran, başka bişe yok. Tık yok. 1 dkka geçmiyor kendine reset atıyor yine aynı şey. Ctrl+alt+del yaptım işlemiyor. Shift+f8 yaptım yine bişe yok. Lütfen yardımcı olun bana şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım maalesef açılmıyor Recep bey. Doğru sürücü kurduğundan eminim fakat simdi bende çift ekran kartı vardı. Biri inteldi onu devre dışı bıraktım. Ondan olabilir mi? Normalde yüksek performanslı CPU ve düşük performanslı olarak ikiye ayrılıyordu. Peki nasıl güvenli modda açabilirim?

Bilgisayarım maalesef açılmıyor recep bey doğru sürücü kurduğundan eminim fakat simdi bende çift ekran kartı vardı biri inteldi onu devre dışı bıraktım ondan olabilirimi normalde yüksek performanslı CPU ve düşük performanslı olarak ikiye ayrılıyordu peki nasıl güvenli modda açabilirim
İnternette entegre ekran kartının dere dışı bırakılmaması gibi bir duyumlar duymuştum. Devre dışı bırakma sebebiniz nedir?
Laptoplarda 2 ekran kartı olur. Masaüstünde, internette sörf yaparken entegre olan güçsüz ekran kartını kullanır. Oyun oynamaya başlayınca otomatik olarak güçlü ekran kartına geçiş yapar.

EKLEME:
Sistem geri yükleme yapabiliyor musunuz?
Belki o ayarı da eski haline döndürebilir.

O konuda fazla bir0 bilgim yok. Cevabınız için tessekürler. Düşük CPU yi devre dışı bırakınca dedimki belki sürekli yüksek performanslı CPU yi kullanır güvenli modda nasıl başlatabilirim bilgisayari veya nasıl eskisi gibi yaparim. Maalesef geri yüklemeyi başllatamıyorum. İlginiz için teşekkürler.

O konuda fazla bi bilgim yok cvbnïz için tessekürler düşük CPU yi devre dışı bırakınca dedimki belki sürekli yüksek performanslı CPU yi kullanır güvenli modda nasıl başlatabilirim bilgisayari veya nasıl eskisi gibi yaparim maalesef geri yüklemeyi başllatamıyorum ilginiz için teşekkürler
Hocam bilgisayar açıkken sürekli F8'e basın.
Hocam bu arada ekran kartına CPU değil GPU denir.

Hocam o da olmuyor. Hala deniyorum. Verdıginiz bilgiler için çok teşekkürler. Unutulan bios siferisini bulmayı biliyor musunuz?

Hocam internetten şimdi baktığım kaynağa göre komut isteminden yapılabiliyor. Ancak bilgisayar açılmadığına göre gerçekleştiremeyiz. Bekleyelim bakalım başka arkadaşlar baksın. Servis yolu gözüküyor gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı