Casper Nirvana C300 Laptopa RAM Takviyesi

Mustafa61612

Femtopat
Daha fazla  
Laptopuma 4 GB RAM takviyesi yapmak istiyorum. Ama bu konuda pek bilgim yok. Bilgisayar özelliklerini linkte bırakıyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı4.PNG

Ekran Alıntısı5.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda nasıl takılcağı var.Alacağın ramde o fotoğraflarda gördüğüm üzere 1600 Mhz olması gerek internetten ddr3 1600 Mhz laptop rami diye bulabilirsin

Tabii ki de önemi var laptop 1600 MHz dışında RAM alırsa RAM'i tanımayabilir Senin attığın fotoğraflarda Memory kısmında 1559.3 MHz yazıyor oradan görebilirsin.
Teşekkür ederim. Ancak yukarıdaki ürünün yorumlarında şu yoruma rastladım: ''RAM Seçerken hızı kadar 1.5v yada 1.35v )-(LP low power) ve bilgisayarınızın uyumundan emin olun. Bu bellekler 1.5v uyumlu ve 1.35v destekli notebooklarda çalışmadı. Neyse ki satıcıda 1.35v da varmış. Uzun yoldan öğrendim.'' Ben bu bilgiyi bulamadım. Acaba bunu nereden öğrenebilirim?
Teşekkür ederim. Ancak yukarıdaki ürünün yorumlarında şu yoruma rastladım: ''RAM Seçerken hızı kadar 1.5v yada 1.35v )-(LP low power) ve bilgisayarınızın uyumundan emin olun. Bu bellekler 1.5v uyumlu ve 1.35v destekli notebooklarda çalışmadı. Neyse ki satıcıda 1.35v da varmış. Uzun yoldan öğrendim.'' Ben bu bilgiyi bulamadım. Acaba bunu nereden öğrenebilirim?
Laptopun arka kapağını açıp baktım. 1.35v muş. Desteğiniz için teşekkür ederim.
20210123_231525.jpg

Son düzenleme:
İyi günler bende ayni laptopu kullanıyorum ram yukseltmesi yapmak istiyorum ama kingston marka aynı özelliklerde ram aldım çalışmadı siz hangi ramleri aldınız yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler bende ayni laptopu kullanıyorum ram yukseltmesi yapmak istiyorum ama kingston marka aynı özelliklerde ram aldım çalışmadı siz hangi ramleri aldınız yardımcı olursanız sevinirim.
Ben de aynı ram i aldım. Fakat bende de çalışmadı. Aslında buradaki sorun ram de değil boş olan slotta. Çünkü ram i dolu olan slota taktığımızda pc açıldı. Ben de elimdeki iki ram i satarak 8 gb ram aldım(bu ram in markasını bilmiyorum çünkü pc yi bir internet cafeye vermiştim , ram i onlar taktı) Sonuç olarak bu modelin bir slotu çalışmıyor maalesef. (Bütün bunları daha önce buraya yazmadığım için sizi de yanlış yönlendirdim, özür dilerim)

Geri
Yukarı