Casper Nirvana Notebook RAM Takviyesi

İşlemci ve grafik kartınız için 8 GB RAM yeterli düzeyde. Daha fazlasını eklemeniz oyun performansını neredeyse hiç arttırmayacaktır. İş ağırlıklı uygulamaları kullanmıyorsanız RAM'inizi yükseltmenize gerek yoktur. Yapacaksanızda tek modül 4 GB bir bellek takabilirsiniz.

Hocam benim de aynı Laptop. Hem de 4GB Ram'lisi. Benim de oyunlarda kitleniyordu kasıyordu daha sonra araştırdım C sürücüsü için SSD aldım. Şimdi gözle görülür bir hız kazandı Laptopum. Fakat oyunlarda frame o kadar yüksek değil yeni oyunlar için düşük ayarda oynamak gerekiyor çünkü ekran kartı yeni oyunları iyi ayarlarda oynamak için yeterli değil. 8GB Ram varken tekrar 8GB Ram alacağınıza 120 GB'lık SSD'ye yatırım yapmanız daha mantıklı. DVD yerine de Harddiski yerleştirdim aparatı sayesinde 18TL'ye, D sürücüsü olarak kullanıyorum. Toplam 250 TL'ye mal oldu. 6 saniye de laptop açılıyor ve açılır açılmaz kendine gelmiş oluyor. Donma kasma yok şiddetle tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı