Casper Nirvana C500 Açılmama Sorunu

Akın1905

Decapat
Merhabalar, Casper Nirvana C500 markalı laptopumu bugün açtım, bir sorun yoktu, laptopu yoracak herhangi bir program açık değildi Discord dışında. Bilgisayar bir anda bip sesi ile kapandı ve tekrar açmaya çalıştım, açılmadı. Şarjı biti diye şarja taktım ama şarj ışığı yanmıyor ancak kasadan ses geliyor, fanı hala çalışıyor ancak bilgisayar açılmıyor. Ne olmuş olabilir? Bir bilgisi olan neden hala fanı çalışıyor?

Cihazınızda herhangi bir ısınma problemi veya farklı bir problem yaşıyor muydunuz? Cihazı tamamen kapattıktan sonra 5 dakika şarjda bekletip tekrar açmayı denediniz mi?

Laptopu soğuk bir zeminde veya ortamda kullandınız mı benim eskiden samsung laptopum vardı benzer bir şey olmuştu soğuk mermerde kullandığım için kurutma makinesiyle alttan 5 dk ısıtınca düzelmişti.

Cihazınızda herhangi bir ısınma problemi veya farklı bir problem yaşıyor muydunuz? Cihazı tamamen kapattıktan sonra 5 dakika şarjda bekletip tekrar açmayı denediniz mi?
İsinma problemi yoktu normal her cihaz gibi ısınıyordu sadece. Tamamen kapatamadim çünkü fan calisiyor hala sabahtan beri susmadi
Laptopu soğuk bir zeminde veya ortamda kullandınız mı benim eskiden samsung laptopum vardı benzer bir şey olmuştu soğuk mermerde kullandığım için kurutma makinesiyle alttan 5 dk ısıtınca düzelmişti.
Odam soğuktu tüm gece orada durdu şuan hala fandan ses geliyor çalışıyormuş aktif ama laptopta tık yok ne ışıkları yanıyor nede ekran açılıyor

Pilini ve şarj kablosunu çıkarın. 5 dakika sonra kablosuz ve pilsiz olarak güç tuşuna açılacak şekide iki üç defa basın. Böylece kalan elektrik varsa gitmiş olacak. Ardından sadece kablo takıp açmayı deneyin. Eğer pil çıkmayan bir model ise, pilin bitimine kadar şarja bağlamayın. Pil bitiminde dediğim beş dakika bekleyip açmayı deneyin.

Pilini ve şarj kablosunu çıkarın. 5 dakika sonra kablosuz ve pilsiz olarak güç tuşuna açılacak şekide iki üç defa basın. Böylece kalan elektrik varsa gitmiş olacak. Ardından sadece kablo takıp açmayı deneyin. Eğer pil çıkmayan bir model ise, pilin bitimine kadar şarja bağlamayın. Pil bitiminde dediğim beş dakika bekleyip açmayı deneyin.
Deneyeceğim umarım işe yarar pilin bitmesini bekliyorum
Çok teşekkür ederim işe yaradı ancak bu neyden kaynaklanıyor sebebini öğrenmek istiyorum tekrar olma olasılığı nedir

Son düzenleme:
Deneyeceğim umarım işe yarar pilin bitmesini bekliyorum

Çok teşekkür ederim işe yaradı ancak bu neyden kaynaklanıyor sebebini öğrenmek istiyorum tekrar olma olasılığı nedir

Sebebini bilemiyorum, ancak benzer durumlar tabletlerde, telefonlarda da olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı