Casper Nirvana C800 format sonrası oyunlarda kasıyor

Ahmed Yılmaz

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, olayın özeti, yaklaşık 2 ay önce dizüstü bilgisayarıma USB ile format atmıştım o zamandan beri oyunlarda çok kötü FPS düşüşü var. Daha yeni bunun üstünde çözüm aramaya başladım. Konuyu açacak olursam;
- USB formatından önce lisans satın aldım ama format attıktan sonra o lisansı sormadı direk Windows'u başlattı.
- Sistemi doğru yere kurdum yani sistem bakımından kastığını düşünmüyorum.
- Antivirüs programı veya başka çalışmayı aksatabilecek program yüklü değil, kullanmıyorum.
-Oyun dışındaki hiçbir şeyde sorun yok ama LoL'de 6, WoW'da 15 FPS alıyorum.
-Sürücüler güncel, GeForce Experience programını indirdim.
-İlk çalıştırırken directX güncellediği için Steam' dan oyun indirdim. Hiçbiri işe yaramadı.

•Bilgisayarım: Casper Nirvana C800.
•Sistem özellikleri:
Windows 10 / 16 GB RAM 6. nesil Intel Core i7-6500u / 4 GB GeForce GTX 950M.

Format atmadan önce sol alt köşede "aramak için buraya yazın" diye arama kutusu yoktu ama artık var.
Merak ettiğim; laptopa yeni gelen bunun gibi özellikleri başka bir formatla veya bir bilgisayarcıya / servise götürerek eski haline çevirme şansım var mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle merhaba, olayın özeti, yaklaşık 2 ay önce dizüstü bilgisayarıma USB ile format atmıştım o zamandan beri oyunlarda çok kötü FPS düşüşü var. Daha yeni bunun üstünde çözüm aramaya başladım. Konuyu açacak olursam;
- USB formatından önce lisans satın aldım ama format attıktan sonra o lisansı sormadı direk Windows'u başlattı.
- Sistemi doğru yere kurdum yani sistem bakımından kastığını düşünmüyorum.
- Antivirüs programı veya başka çalışmayı aksatabilecek program yüklü değil, kullanmıyorum.
-Oyun dışındaki hiçbir şeyde sorun yok ama LoL'de 6, WoW'da 15 FPS alıyorum.
-Sürücüler güncel, GeForce Experience programını indirdim.
-İlk çalıştırırken directX güncellediği için Steam' dan oyun indirdim. Hiçbiri işe yaramadı.

•Bilgisayarım: Casper Nirvana C800.
•Sistem özellikleri:
Windows 10 / 16 GB RAM 6. nesil Intel Core i7-6500u / 4 GB GeForce GTX 950M.

Format atmadan önce sol alt köşede "aramak için buraya yazın" diye arama kutusu yoktu ama artık var.
Merak ettiğim; laptopa yeni gelen bunun gibi özellikleri başka bir formatla veya bir bilgisayarcıya / servise götürerek eski haline çevirme şansım var mı?
Windows güncellendi ve yeni gelen sürümde kasmalar var ondan kaynaklı olabilir

Geri
Yukarı