Casper Nirvana CD.Vti3470G yavaşladı

at13a

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde küçüklüğümden kalma modifiyeli Casper Nirvana CD. Vti3470G var. Geçen senelerde kral canavar gibiydi. Hele ki Prime dönemlerinde hiçbir bilgisayarla karşılaştırılamazdı. Şimdi ne olduysa yavaşlamaya başladı, bir ara satmaya karar verdim ilana koydum kimse almayınca kaldırdım ama ilan sürecinde bilgisayar daha da çok saçmalamaya geceleri kendi kendine açılmaya kapanmaya falan başladı. Daha sonra düzelsin diye Windows 10 hsl kurdum, onda da tam iyi gidiyor derken şimdi de yeniden başlatmalarda vs. kendi kendine otomatik onarımlara geçmeye başladı. Eskiden temizlediğimde sürekli bir sorunla karşılaştığım için temizleyemezdim de. En son temizlerken bir şey olmuştu o günden beridir temizlemiyorum. Daha doğrusu temizlemeye korkuyorum bozulur diye.

Cihaz soranlar olursa 2013 model yani 11 yıllık. Özellikleri altta mevcuttur. Yardımlarınızı beklerim, bu arada kralın ismi külüstür. Ona öyle seslenebilirsiniz :)

Sistem Özelliklerim: Casper Nirvana CD.VTI3470G| ECS H61H2-MV v1.0 | 8GB DDR3 RAM | 1TB HDD | Microsoft(R) Windows(R) 8 Pro | ACPI x64 Tabanlı Bilgisayar | DirectX 12 | QuadCore Intel(R) Core(R) i5-3470, 3400Mhz | nVIDIA GeForce GT 710 (3GB) | American Megatrends 4.6.5 |

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD olan bilgisayarı üstüne 8 GB RAM'ı olduğu için yavaşlaması gayet normal. En azından bir SSD takıp Windows'u ona yüklerseniz sıkıntınız düzelir. Kapanıp açınmasının sebebini ise bilmiyorum cihaz elimde olsa belki tespit edebilirdim de şu an ne desem yalan olur.

Elimde küçüklüğümden kalma modifiyeli Casper Nirvana CD. Vti3470G var. Geçen senelerde kral canavar gibiydi. Hele ki Prime dönemlerinde hiçbir bilgisayarla karşılaştırılamazdı. Şimdi ne olduysa yavaşlamaya başladı, bir ara satmaya karar verdim ilana koydum kimse almayınca kaldırdım ama ilan sürecinde bilgisayar daha da çok saçmalamaya geceleri kendi kendine açılmaya kapanmaya falan başladı. Daha sonra düzelsin diye Windows 10 hsl kurdum, onda da tam iyi gidiyor derken şimdi de yeniden başlatmalarda vs. kendi kendine otomatik onarımlara geçmeye başladı. Eskiden temizlediğimde sürekli bir sorunla karşılaştığım için temizleyemezdim de. En son temizlerken bir şey olmuştu o günden beridir temizlemiyorum. Daha doğrusu temizlemeye korkuyorum bozulur diye.

Cihaz soranlar olursa 2013 model yani 11 yıllık. Özellikleri altta mevcuttur. Yardımlarınızı beklerim, bu arada kralın ismi külüstür. Ona öyle seslenebilirsiniz :)

Sistem Özelliklerim: Casper Nirvana CD. VTi3470G| ECS H61H2-MV v1.0 | 8 GB DDR3 RAM | 1TB HDD | Microsoft(R) Windows(R) 8 Pro | ACPI X64 Tabanlı bilgisayar | DirectX 12 | Quad Core Intel(R) Core(R) i5-3470, 3400MHz | NVIDIA GeForce GT 710 (3GB) | American Megatrends 4.6.5 |

HDD tarafında bir problem olabilir. Yeni bir SSD disk almanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı