Ahmet Paksoy

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandir yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istedim. Bilgisayarim casper nirvana chy serisinden. Laptopum bi rgun boyunca uykuda kalmisti. Daha sonra actigimda bir hata verip kapandi. Tekrar actigimda acilir acilmaz kapandi ve surekli tekrarladi. Tanidigim bir tamirciye goturdum. İslemcinin arizali dedi termal macun yenileyip temizledi formatladi verdi. Bu kez herhangi bi oyuna girdigimde PC hemen 5 dk icinde kapanir oldu. Farkli bi teknik servise goturdum o da arizanin chipsetten oldugunu soyledi. Bilgisayardan anlayan bir arkadasimda sorunun fan dedi. Olayin özü ne yapabilirim öğrenci olduğum için havaya atılacak param yok ve kafayi yemek uzereyim. Bana bi akil verin arkadaslar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çipsetler de sorun olabilir. Benim bilgisayarda kapanıyordu çipset falan demişti. Soğutucu blok'un vidaladığı yer kırılmıştı güçlü yapıştırıcı ile yapıştırdım şimdi 2 seneden fazla kullanıyorum.

Çipsetler de sorun olabilir. Benim bilgisayarda kapanıyordu çipset falan demişti. Soğutucu blok'un vidaladığı yer kırılmıştı güçlü yapıştırıcı ile yapıştırdım şimdi 2 seneden fazla kullanıyorum.
Teknik aervisi aradım. Durumu anlattım. Sorunun ekran kartı chipsetinde olduğunu söyledi; bakalım artık iki gün içinde götürüp arıza tespitini yaptırıcam

Benimde orası kırık ve bendede bu sorun var ama benim kapanma ısısı 100 dereceden 80 e düştü sizdede böyle bir durum oldumu?

Benimde orası kırık ve bendede bu sorun var ama benim kapanma ısısı 100 dereceden 80 e düştü sizdede böyle bir durum oldumu?
Evet benimde öyle oldu. Casper dandik bir süreden sonra gevşiyor devamlı macun süre süre ömrü bitti maalesef. Termal macunu aylık yenilemesem tekrar ısınıyor ve hızı düşürüyor. Kapanma yok kardeş yapıştırdıktan sonra iyi oldu.

Evet benimde öyle oldu. Casper dandik bir süreden sonra gevşiyor devamlı macun süre süre ömrü bitti maalesef. Termal macunu aylık yenilemesem tekrar ısınıyor ve hızı düşürüyor. Kapanma yok kardeş yapıştırdıktan sonra iyi oldu.
Benim fabrika çıkışı hatalıymış o kısım ekran kartı için tamire göndermiştim adamlar umursamamış onu ekran kartıda kendisi bozuldu durduk yere adamlar 900 tl civarı para istedi.

Birde hangi yapıştırıcıyı kullandınız demir için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı