Casper Nirvana CN.HBP847B laptopa macOS kurulur mu?

TheVanguard

Kilopat
Yer
Saint-Valery-sur-Somme, France
Daha fazla  
Esenlikler, arkadaşlar. Bana yeni bir hastalık bulaştı; işletim sistemi deneme hastalığı. Bir sürü Linux sürümü denedim ve "Neden mac de denemiyorum ki?" dedim. Aşağıda özelliklerini verdiğim laptopa hangi mac sürümü uyar?

Marka/model: Casper Nirvana CN.HBP847B
İşlemci: Intel Celeron 847
RAM: 4 GB 1333 MHz
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 2000
SSD: Corsair Force LE200 120 GB (550 MB/s okuma - 500 MB/s yazma)

Son düzenleme:
Esenlikler, arkadaşlar. Bana yeni bir hastalık bulaştı; işletim sistemi deneme hastalığı. Bir sürü Linux sürümü denedim ve "Neden Mac de denemiyorum ki?" dedim. Aşağıda özelliklerini verdiğim laptopa hangi Mac sürümü uyar?

Marka/model: Casper Nirvana CN. HBP847B

Ne yazık ki sisteminiz uyumsuz gibi :(
RAM‘ler gayet yeterli ama iGPU hem desteklenmiyor ve çok düşük. Celeron işlemciler macOS destekli diye biliyorum. Onun dışında SSD de gayet destekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Esenlikler, arkadaşlar. Bana yeni bir hastalık bulaştı; işletim sistemi deneme hastalığı. Bir sürü Linux sürümü denedim ve "Neden mac de denemiyorum ki?" dedim. Aşağıda özelliklerini verdiğim laptopa hangi mac sürümü uyar?

Marka/model: Casper Nirvana CN.HBP847B
Kurmayı denemeyin.

Denemeye değer mi sizce?
Denemeye değebilir bir de kurulum ile uğraşmak güzel oluyor 😀. Patchler ile bir ihtimal çalıştırabilirsiniz gibi. Ama iGPU’nuz desteklenmediği için ekran da yırtılmalar gibi şeyler olabilir.
Kurmayı denemeyin.
Neden denemesin ki kurmaya çalışan kişi ? Bir zararı yok sonuçta. Eğer desteklenmiyor diye bahsetmeye çalışıyorsanız daha detaylı söyleseymişsiniz iyi olurmuş.

Denemeye değebilir bir de kurulum ile uğraşmak güzel oluyor 😀. Patchler ile bir ihtimal çalıştırabilirsiniz gibi. Ama iGPU’nuz desteklenmediği için ekran da yırtılmalar gibi şeyler olabilir.

Neden denemesin ki kurmaya çalışan kişi ? Bir zararı yok sonuçta. Eğer desteklenmiyor diye bahsetmeye çalışıyorsanız daha detaylı söyleseymişsiniz iyi olurmuş.
Hangi sürümü deneyeyim? Yeni sürümlere bulaşmaya hiç niyetim yok. Core 2 Duo E8400 ve HD5450'si olan bir arkadaş El Capitan kurmuş. Ben de Sierra denesem olur mu?

Hangi sürümü deneyeyim? Yeni sürümlere bulaşmaya hiç niyetim yok. Core 2 Duo E8400 ve HD5450'si olan bir arkadaş El Capitan kurmuş. Ben de Sierra denesem olur mu?
Pek kesin bir şey denmez ama High Sierra'dan başlayıp önceki sürümlere düşmeye başlamak daha iyi olabilir. Bu arada belki bir ihtimal Big Sur bile çalıştırabilirsiniz ama kesin bir şey denmez tabi.

Geri
Yukarı