Casper Nirvana CNE 2450D notebook hakkında

tr_onur

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Casper Nirvana CNE 2450D notebook sahibiyim. Pegatron A15HC anakart mevcut. Bu cihazın neler yapabileceğini merak ediyorum. @Murat5038

-Bu anakartın UEFI desteği mevcut mu?
-En fazla kaç GB, kaç MHz RAM destekler?
-Desteklediği işlemciler nelerdir?
-USB 3.0 desteği var mı?
-Directx 12 destekleyecek mi?
-BIOS sürümü güncel mi?
-Güncel olmayan veya yüklenmemiş sürücüler var mı?
Sorularım biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim.
Sistem raporları linkteki dosyada: tr_onur_report.rar - Google Drive

Son düzenleyen: Moderatör:
-USB 3.0 desteği var mı?
Bunu aldığınızda zaten bilmeniz lazım. Hiç gözünüz usb belleğine de mi kaymadı? Mavi renkli ise usb'dür.
-Directx 12 destekleyecek mi?
DX12 destekleyecek mi dediğinin 2 cevabı var hangisini istiyorsun?
-BIOS sürümü güncel mi?
Şuan için güncel.
-Bu anakartın UEFI desteği mevcut mu?
Mevcut değil gözüküyor.
-Güncel olmayan veya yüklenmemiş sürücüler var mı?
Kısa bir göz gezdirmede göremedim.
-En fazla kaç GB, kaç MHz RAM destekler?
Anakart kullanıcılara kapalı bir hizmet verdiği için bu bilgileri veremiyoruz. G2 soket işlemcileri takabilirsiniz ancak yum sorunu olabilir(2012 öncesi olan işlemcilerde sorun çıkmayacağı kanaatindeyim).
Ram olarak, toplam 16 GB 1333mhz ramlerde sorun olmayacağı düşüncesindeyim.

Zararlı gözükmüyor.

Öncelikle ilgilendiğiniz için size minnettarım. Cihazın üzerindeki tüm usb noktaları siyah renkli ama sağ taraftaki girişler sol taraftakilerden biraz farklı. Galiba USB 3.0 destekliyor.

Bir sorum daha olacak; Nvidia GT 540M DX12 destekleyecek mi?

Hayır o cihazda USB 3.0 yok aynı cihaza işkence testi yaptım oradan biliyorum. GT 540M DX12 destekleyecek ama çok bir performans artışı beklemeyin.

Galiba Usb 3.0'a benzeyen girişleri süs için koydular. Neden 2.0 soketi kullanmak yerine 3.0 soketi kullansınlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 ise USB portları mavi renklidir. Mavi renkli değil ise USB 2.0 dır. Veya benim aldığım modelde 3.0 yoktu.

. Cihazın üzerindeki tüm usb noktaları siyah renkli ama sağ taraftaki girişler sol taraftakilerden biraz farklı. Galiba USB 3.0 destekliyor.
Tekrar kontrol ettim usb 3.0 yok.
GTX400 ve üzeri destekleyecek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı