Casper Nirvana CNL BIOS Güncelleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hash34

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim elimde casper nirvana 15'6 CNL.I460-6M35P HD 5650 SWİTHCABLE 6 gb ram 640 gb hdd- i5-460m anakartım pegatron h36 gibi bir laptop mevcut. Bilgisayarın anakartı bilindiği üzere çin mal dandik anakart ancak 5 yıldır en ufak bi sorun yaratmadı çok şaşırdım. Benim problemim bios güncelleme.

Bios sürümüm 201 ve 401 sürümüne geçiş yapmak isterken bios ekranında şurada kalıyor:

108615j.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz bekle çünkü BIOS bilgilerini topluyor. Bekleme saatlerce sürebilir ama sen hine de bekle.

USB'yi Rufus ve Windows'un programıyla boot ederek denedim. Aynı zamanda 202 versiyonuda update etmeye çalıştım. Ancak yine aynı sorunla karşılaştım. Şuan ki BIOS date: 06/29/2010. Bios update etmek istememin nedeni 5 yıldır ekran kartımın güncel driverını kullanamıyorum. Her yolu denedim unifl sürücülerde dahil olmak üzere bi kaç forumda araştırdım ve casper bazı kişilere bios dosyalarını daha yeni göndermiş. 401 versiyonlu BIOS dosyası Intel tümleşik ekran kartını iptal edip sadece HD 5650 ekran kartını görmemizi sağlıyormuş. Yapan kişiler var yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki o zaman direk BIOS'a girin ve güncelleyin.

Windows imajı ile de USB belleğimi Bootable yaptım ve yine aynı sonuca ulaştım. İşin kötü tarafı biraz bekliyorum o ekrandan sonra bilgisayar kendini kapatıyor.

BİOS dosyalarım bunlar.

mega.co.nz: MEGA

Evet o konuda var olan her şeyi yaptım, USB Bootable Rehberi ile zaten belleğimi bootable hale getirerek deniyorum ve başka bellekler ilede denedim ancak durum vaziyet değişmedi. Kadıköy de sağlam bir servise verdim anakart çıkartılıp işlem yapılacak 150 TL ücret istediler geri aldım sanırım bilgsayarımın BİOS bilgilerine ulaşırken kapanması donanımsal bir arıza.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı