Casper Nirvana CSD i7-4712mq İnceleme

Arkadaşlar internetten araştırma yaptım. Herkes ama herkes casperı kötülüyor. Casper pişmanlıktır diyor. Bunun yanlış olduğunu öncelikle belirtmek isterim.

Aldığım laptop casper nirvana csd serisinden:

• 16 GB RAM
  • 2 GB 840M ekran kartı
  • Intel i7-4712mq işlemci
  • 1 TB HDD
  • metal kasa
  • 1366x768 hd led ekran
  • USB 3.0 portları vs. vs. tüm yeni bilgisayarlardaki özellikler var.

Fiyat 1900 TL.

Bu fiyata bu işlemcide bilgisayar bulmanız imkansız.
Herkes yeni nesil oyunları minimum ayarlarda 30fps ile anca oynarsın diyolar ama koca bir yalan.

GTA 5'i sadece highda 45-60 fps'de oynuyorum. ( 1366x768)
The witcher 3'ü medium'da 40-60 fps'de oynuyorum (1280x720)

Lol, dota 2, cs:go gibi online oyunlarda ulra ayarlarda 16mpbs internet ile 50ping, 60 fps(kendim sabitledim, normalde fazla)'de oynuyorum.

Bu fpsleri windows 10 pro 64bitde aldım belirtiyim.

Ben aslında bilgisayarı oyun için almadım. Sadece internetteki bilgilerin yalandan ibaret olduğunu belirtmek istedim.

Birazda bilgisayarın kullanılışı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Klavye kullanımı gayet güzel. Isındığında klavyenin olduğu üst kısımdan sıcaklık rahatsız edilecek derecede hissedilmiyor. Çok az bir ılıklık var sadece. Mouse pad'i kullanışlı tuşları içine gömülü. Oyun oynarken isınması hakkında test ettim, 3 saat 40 dk gta 5e dayandı ama sıcaklıkdan dolayı kendini kapattı(şarja takılı). Uzun süre oyun oynarım diyosanız soğutucu alın. Cooler masterın 2 yanında fan olanını tavsiye ederim çünkü laptopun sol tarafı çok ısınıyor. Genelde soğutucular ortadan soğutur.

Şarjı %100ken gta5'e 1 saat 40 dk dayandı.
Filme 3 saat dayandı.
İnternette gezinmeye 4 saat yetiyor.

Sormak istediğiniz bir şey olursa ben burdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ağabeyiminde vardı bir CASPER'ı, ilk ay ısınmayan, taş gibi bilgisayardı ama...
Oyun oynarken isınması hakkında test ettim, 3 saat 40 dk gta 5e dayandı ama sıcaklıkdan dolayı kendini kapattı(şarja takılı).
Kendini kapatan bilgisayar mı olur? İşte bu yüzden "Casper Pişmanlıktır!". 1-2 ay sonra gör, o ısınma Chrome'u açarken bile olacak.

İnşaAllah sizin bilgisayarınız tüm Casper'ların aksine sapasağlam, ısınmadan, kasmadan çalışır.

Sizde söylediniz işte, bir bilgisayar sıcaklıktan dolayı kendini kapatması kadar saçma birşey yok. Kapatmaması lazım yani. Öyle saçmalık mı olur?

Bence donanım olarak çok güzel fiyatına göre. Ama o işlemciyi soğutacak, o ekran kartını soğutacak fan olmayınca ne anlamı var? Öyle saçmalık mı olur?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı