Casper Nirvana F600 Bilgisayara güç yetiremiyor

Kuvarti

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese;

Ben Casper Nirvana F600 kulllanıyorum,
Çevre birimleri olarak da;
Mouse: Logitech G402.
Klavye: Trust GXT 980 cada.
Kulaklık: HyperX Cloud 2.

Kullanıyorum ama klavye+mouse bağlı iken kulaklığı ses kartı ile kullanmaya çalıştığım zaman bilgisayar güç yetiremiyor. Klavyeyi devre dışı bırakıyor. Ses kartı da o esnada durmadan takıp çıkartıyormuşum gibi davranmaya başlıyor. Sizce bu konuda yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Kulaklığı jak girişi ile kullanmak pek istediğim bir şey değil, ses kartı var sonuçta.

Güç modu performans öncelikli olarak ayarlı. Pil zaten gömülü olduğu için takılı.

Klavye ve mouse bağlı değilken ses kartını bağlayınca kulaklığı kullanabiliyor musun?
Kullandığın ürünlerin üzerinde yazan V/A/Watt değerleri nedir?
Bunları taktığın USB port özellikleri nedir, 2/3?
Klavye bağlı değilken Ses kartı + mause kullanabiliyorum.
Mause:
1597026469132.png

Klavye:
1597026562377.png

Kulaklığın ses karlı ile ilgili güç kullanımı bilgisini bulamadım sadece kulaklığın kullandığını yazmışlar.

Usb portları klasik 2.0 portlar.

USB 2.0 ile 3.0'ın verdiği maks. amper değerleri farklı. 2.0--> 5Vx0.5A=2.5W, 3.0--> 5Vx0.9A=4.5W.
Daha güçlü adaptör alman bu değerlerin daha da artmasını sağlamaz.

Harici güç takviyeli USB HUB ile şansını deneyebilirsin. Çevrende birinde varsa o şekilde dene yoksa sen bilirsin. Mouse'un verileri yanlıştır, 5Vluk porta 1.1Vluk alet bağlandığında çalışması için gerilim düşürmek gerekir yoksa alet bozulur. Bu da çok verimsiz bir yaklaşım olduğundan bence yanlış bir şeyler var.

Son düzenleme:
USB 2.0 ile 3.0'ın verdiği maks. amper değerleri farklı. 2.0--> 5Vx0.5A=2.5W, 3.0--> 5Vx0.9A=4.5W.
Daha güçlü adaptör alman bu değerlerin daha da artmasını sağlamaz.

Harici güç takviyeli USB HUB ile şansını deneyebilirsin. Çevrende birinde varsa o şekilde dene yoksa sen bilirsin. Mouse'un verileri yanlıştır, 5Vluk porta 1.1Vluk alet bağlandığında çalışması için gerilim düşürmek gerekir yoksa alet bozulur. Bu da çok verimsiz bir yaklaşım olduğundan bence yanlış bir şeyler var.
Bu ürün işimi görür mü sizce ?

Geri
Yukarı