Çözüldü Casper Nirvana F600 laptopta "No bootable device" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

heykelog

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Casper Nirvana F600 marka notebook kullanıyorum, dün akşam işletim sisteminde sorun yaşadığım için format attım ve kullanabilir hale getirdim, bilgisayarı yeniden başlatınca.
No bootable device uyarısı veriyor, bende tekrar format attım ve yeniden başlattım ardından yine aynı hatayı verdi, bilgisayar BIOS'ta SSD'yi görüyor ve boot Manager ayarında 1. başlangıç seçeneği olarak seçili durumda, sorun nedir acaba?
Desteklerinizi bekliyorum, teşekkürler.

42ec8ee9-38a9-4a96-b601-0591fc568c69

Çözüm
BIOS ayarlarının ekran görüntülerini çekip tek bir klasörde toplayıp upload edip buradan paylaşabilir misin en azından ben veya bir başkası bu ayarlara bakıp ona göre yardımcı olabiliriz.
Bilgisayarım bozuk açılmıyor diyeceksin bunu telefon vasıtasıyla da yapabilirsin.

Şu an çalıştığım için bilgisayara uzağım, eve geçtikten sonra ekran fotoğrafı çekip ek olarak konuya ekleyeceğim.

Windows boot manager kurulumu yaptıktan sonra sorun çözülmüştür.

BKZ : Rehber: UEFI Bootloader Onarma
Ayrıca BIOS'ta daha önceden Windows boot Manager diye bir şey vardı şu an yok, sorun onunla ilgili olabilir mi?

@Recep Baltaş Hocam konuya iştirak edebilir misiniz?

Sorunu tek bir nedene bağlamamak lazım. İlla sorun boot Manager'den kaynaklanmıyor da olabilir. Öncesinde bir takım ayarlar yaptıysanız onlar da engellemiş olabilir. BIOS ayarlarınızı Default'a getirin getirdiğiniz halde ön yükleme başarılı olmuyor ise sıfırdan tekrar bir kurulum yapınız.

Sorunu tek bir nedene bağlamamak lazım. İlla sorun boot Manager'den kaynaklanmıyor da olabilir. Öncesinde bir takım ayarlar yaptıysanız onlar da engellemiş olabilir. BIOS ayarlarınızı Default'a getirin getirdiğiniz halde ön yükleme başarılı olmuyor ise sıfırdan tekrar bir kurulum yapınız.

Geri dönüşün için teşekkür ederim, BIOS ayarlarını default ayarlara çektim ve temiz bir kurulum yaptım, kullanımda herhangi bir sorun yaşamamıştım ama yeniden başlatınca böyle hatayla karşılaştım, acaba Windows boot Manager olmadığı için sistem ön yükleme mi yapamıyor diye düşünüyorum, farklı bir yorumunuz var mıdır sizin?

Geri dönüşün için teşekkür ederim, BIOS ayarlarını default ayarlara çektim ve temiz bir kurulum yaptım, kullanımda herhangi bir sorun yaşamamıştım ama yeniden başlatınca böyle hatayla karşılaştım, acaba Windows boot Manager olmadığı için sistem ön yükleme mi yapamıyor diye düşünüyorum, farklı bir yorumunuz var mıdır sizin?

Farklı bir yorumum bulunmamaktadır biraz sistemi kurcalamayı dene. Çözüm yollarını arama motorlarından aratarak bulmaya çalış. Bazı yasal olmayan Windows yazılımları bunlardan herhangi birini kullanıyorsan ve o sebepten ötürü sistem kurulumu yapıyorsan bu tip modifiye edilmiş yazılımların içerisinde farklı eklentiler ekleyip BIOS ROM belleğini bozdurtan durumlar da mevcuttur.
Ya da BIOS'unuzu güncelleyin. Acaba bu yöntemi denediniz mi?

Farklı bir yorumum bulunmamaktadır biraz sistemi kurcalamayı dene. Çözüm yollarını arama motorlarından aratarak bulmaya çalış. Bazı yasal olmayan Windows yazılımları bunlardan herhangi birini kullanıyorsan ve o sebepten ötürü sistem kurulumu yapıyorsan bu tip modifiye edilmiş yazılımların içerisinde farklı eklentiler ekleyip BIOS ROM belleğini bozdurtan durumlar da mevcuttur.
Ya da BIOS'unuzu güncelleyin. Acaba bu yöntemi denediniz mi?

BIOS versiyonu güncel görünüyor, Windows sürümünü ise Microsoft'un kendi sitesinden indirerek kurdum. Farklı arkadaşlarında değerli yorumlarını bekleyeceğiz o zaman. Teşekkür ederim.

BIOS ayarlarının ekran görüntülerini çekip tek bir klasörde toplayıp upload edip buradan paylaşabilir misin en azından ben veya bir başkası bu ayarlara bakıp ona göre yardımcı olabiliriz.
Bilgisayarım bozuk açılmıyor diyeceksin bunu telefon vasıtasıyla da yapabilirsin.

Şu an çalıştığım için bilgisayara uzağım, eve geçtikten sonra ekran fotoğrafı çekip ek olarak konuya ekleyeceğim.

Windows boot manager kurulumu yaptıktan sonra sorun çözülmüştür.

BKZ : Rehber: UEFI Bootloader Onarma

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı