Casper Nirvana F850 laptopa uygun RAM önerisi

Yunus Emre97

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Casper Nirvana F850 bilgisayarıma uygun RAM nasıl bulabilirim? CPU-Z programından 2 fotoğraf ve laptopun içini çektiğim bölümün fotoğraflarını atıyorum. Şu an da kullandığım RAM Crucial marka ve CL17 DDR4 yazıyor. 1 slot girişi şu an boş, bunun yerine 4 GB notebook RAM almam mı lazım ve uygun RAM nasıl bulacağımı bilemedim. Çünkü; oyunları yine iyi kötü en düşük grafik ayarlarında oynayabiliyorum ama drop ve ani FPS düşüşleri çok oluyor. Bütcem ancak bilgisayar toplayamaya değil, RAM almaya yetiyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201225_213040.jpg
    IMG_20201225_213040.jpg
    79,6 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_20201225_213103.jpg
    IMG_20201225_213103.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_20200614_212717.jpg
    IMG_20200614_212717.jpg
    161,9 KB · Görüntüleme: 187
  • IMG_20200614_212708.jpg
    IMG_20200614_212708.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 250
Son düzenleyen: Moderatör:
Size DDR4 2400 MHz CL17 1.20V SODIMM RAM gerekiyor. İnternetten laptopunuzun modelini araştırdığımda işlemci modelinin Intel Core İ5-8250U olduğunu gördüm. Bu işlemci araştırmama göre en fazla 32GB RAM destekliyor. Yani 32GB a kadar yükseltebilirsiniz. RAM olarak uyumsuzluk sorununu minimuma indirmek için ikisini de aynı marka model almanızı tavsiye ederim. Örnek olarak bu RAM olabilir: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...odimm-cl17-ct4g4sfs824a-fiyati,191575261.html

Cevabınız için teşekkür ederim. Şuan bütcem 4gb ram almaya yetiyor fakat ileri bir zamanda yükseltebilirim. Şuan kullandığım aynı ram 4gb crucial marka olandan alsam olur mu. Yoksa aynı frekans ve aynı cl17 değerine sahip olan Kingston marka ram olur mu. Hepsiburada sitesinden de buldum fakat ; olur mu sizce.Cl değeri ve ddr değeri uyuyor

@Yunus Emre97 aynı marka almanızı tavsiye ederim. Yoksa çip markaları farklı olduğundan uyumsuzluk sorunu yaşanabilir. Yukarıdaki attığım ürün sizdeki ürün ile aynı. Ondan alabilirsiniz.

Verdiğiniz siteye erişim sağladım ve Amazon sitesine yönlendirdi beni. Ürünün stoğa gireceği tarih 16 Ocak 2021 olarak belirtiliyor. Sizin güvendiğiniz bana önerebileceğiniz Türkiye'de satışı olan bir site var mı? Teşekkür ederim, yardımınız için tekrardan 🙂

Kesilikle üzerinde ne varsa ondan al Casper RAM konusunda sıkıntı çıkarabilir uyumsuzluk anlamında.

Evet, her RAM'in kendine ait kodu var. Mesela Crucial Basic olarak geçiyor vs..). Yardımınız için teşekkür ederim.
@Yunus Emre97 Gittigidiyor, N11 gibi sitelerden satıcı puanı yüksek olanlara bakabilirsiniz. Eğer bulamazsanız stoğa gelmesini beklemelisiniz.

Tekrardan teşekkür ederim, yardımınız için. Amazon için stoğa gelmesini bekleyeceğim. Konuyu kapatıyorum, iyi forumlar . Allah'a emanetsiniz.
Size DDR4 2400 MHz CL17 1.20V SO-DIMM RAM gerekiyor. İnternetten laptopunuzun modelini araştırdığımda işlemci modelinin Intel Core i5-8250U olduğunu gördüm. Bu işlemci araştırmama göre en fazla 32 GB RAM destekliyor. Yani 32 GB'a kadar yükseltebilirsiniz. RAM olarak uyumsuzluk sorununu minimuma indirmek için ikisini de aynı marka model almanızı tavsiye ederim. Örnek olarak bu RAM olabilir: Crucial 4GB 2400MHz DDR4 SODIMM CL17 CT4G4SFS824A Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hocam kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum sizi ama. Attığınız linke tekrardan baktım şu an ürün mevcut fakat fiyatı biraz tuhaf geldi. Önceden 164 TL gösterirken, şimdi 800 küsur TL gösteriyor 4 GB RAM için. Crucial RAM yerine temelli direk A slotu için farklı RAM markası alsam mı çünkü bulamadım. Önerdiğiniz RAM markası var mı anakarta uyumlu olacak şekilde. Crucial RAM'in yanına farklı marka 4 GB RAM uyumsuzluk sorunu yaşatır mı? Ya da temeli bu bulunan RAM'i de çıkarsam yerine nasıl RAM alabilirim Volt değeri ve CL değerine baksam olur mu? Sizin de öneriniz varsa, bana yazar mısınız? Teşekkür ederim.
Anakartım F15kr diye geçiyor. Farklı başlıkta konu açacaktım, aynı konuda tekrardan rahatsız etmek istemedim :)
Evet, her RAM'in kendine ait kodu var. Mesela Crucial Basic olarak geçiyor vs..). Yardımınız için teşekkür ederim.

Tekrardan teşekkür ederim, yardımınız için. Amazon için stoğa gelmesini bekleyeceğim. Konuyu kapatıyorum, iyi forumlar . Allah'a emanetsiniz.

Hocam kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum sizi ama. Attığınız linke tekrardan baktım şu an ürün mevcut fakat fiyatı biraz tuhaf geldi. Önceden 164 TL gösterirken, şimdi 800 küsur TL gösteriyor 4 GB RAM için. Crucial RAM yerine temelli direk A slotu için farklı RAM markası alsam mı çünkü bulamadım. Önerdiğiniz RAM markası var mı anakarta uyumlu olacak şekilde. Crucial RAM'in yanına farklı marka 4 GB RAM uyumsuzluk sorunu yaşatır mı? Ya da temeli bu bulunan RAM'i de çıkarsam yerine nasıl RAM alabilirim Volt değeri ve CL değerine baksam olur mu? Sizin de öneriniz varsa, bana yazar mısınız? Teşekkür ederim.
Anakartım F15kr diye geçiyor. Farklı başlıkta konu açacaktım, aynı konuda tekrardan rahatsız etmek istemedim :)
Anakart Markası Pegatron Corparation F15KR

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, Casper Nirvana F850 bilgisayarıma uygun RAM nasıl bulabilirim? CPU-Z programından 2 fotoğraf ve laptopun içini çektiğim bölümün fotoğraflarını atıyorum. Şu an da kullandığım RAM Crucial marka ve CL17 DDR4 yazıyor. 1 slot girişi şu an boş, bunun yerine 4 GB notebook RAM almam mı lazım ve uygun RAM nasıl bulacağımı bilemedim. Çünkü; oyunları yine iyi kötü en düşük grafik ayarlarında oynayabiliyorum ama drop ve ani FPS düşüşleri çok oluyor. Bütcem ancak bilgisayar toplayamaya değil, RAM almaya yetiyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim yardımınız için. Verdiğiniz site güvenilir mi? Bir de ben ileride bütçem olur ise SSD almayı düşünüyorum. İşletim sistemini yüklemek için 240 GB olsa yeter. Bilgisayarı açıp baktığım zaman giriş yeri tek yuva yani; NVMe SSD olması lazım. SSD olarak ise herhangi bir marka olur değil mi?
Bu ssdyi buldum içinde soğutucu koruyucusu ve birde termal pad hediye ediliyor imiş. Düşünülebilir mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı