Casper Nirvana GT 240 Berbat Oyun Performansı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Geçen sene bu zamanlarda 1 laptop aldım..Üniversite okudugum için mecbur tercihimi laptopta kullanmam gerekıyordu...Laptopumda sadece World Of Warcraft yüklüdür ve bıkmadan usanmadan bu oyunu oynuyorum..Fakat laptopumdan gereken performansı alamıyorum en son size başvurdum napıcağımı bılmıyorum ve yardım ediceginizi umut ediyorum :( Casper Nirvana İntel(R)Core(Tm) İ7 Cpu Q 720 @ 1.60 Ghz (8CPUs) İşlemciye Sahibim.. 4096 MB Ram ve GeForce GT 240 M (2261MB) ekran kartına sahibim ama istedigim gibi performance alamıyorum yani oyun ıcınde FPs maxımum 60 ama bu 20 lere 10 lara duşuyor.. ve ne biliyim efectler olsun Video Görüntüsü olsun en düşük Seviyesınde oynadıgım halde Tatmin olamıyorum..Ekran kartımı herzaman güncelliyorum.ayda 1 kere casper Servisinde içini temizletiyorm.laptopumda soğutucu kullanıyorum..Windows 7 home premıum 32 bit kullanıyorum aldığım zaman werilen ama arkadaşlarımın bilgisayarları veya laptoplarının ozellıklerı benımınden daha düşük ve nerdeyse Full video görüntüsü efectkleri ile oynuyorlar ne yapmam gerektigini gerçekten bilemiyorum artık :( sadece etrafımdaki arkadaşlar Win7 home yerine win7 Ultımate 64 bit yuklememi öreniyorlar .Bu arada avast antivirus kullanıyordum Süresi doldugu ıcın anti Virus yuklu degıl 2 gundur pc mde...mailinizi merakla beklıyorum Tek istedigim Full performance almak ve sorunsuz bir şekılde bu oyunu oynamak

Öncelikle Ca$hper alarak hayatının hatasını yapmışsın. Yani bir de bilgisayar programlama okuyorsun ve gidip Ca$hper alıyorsun.. Ki senin başkalarına örnek olman gerek… Sonrasında ekran kartının 2261 MB olduğundan bahsetmişsin. Ekran kartında RAM’den bahsedilmesinden nefret ederim. RAM, ekran kartından anlamayanların sığındıkları bir değerdir. Sen git o ekran kartına 4 GB RAM ver. Ne olacak? Sıfır!

Onsan sonra bakıyorum ikinci hatayı yapıyorsun. 4 GB RAM olan sistemde 32 Bit işletim sistemi kullanılmayacak demedik mi? Dedik… Sonra tutup Avast kullanıyorsun… Avast’a ben A-Waste diyorum. Yani boş, atık bir Anti-Virüs… Sistemi kasan, sistem DLL dosyalarını silen berbat ötesi bir yazılım müsveddesi.

Bu kadar fırçalamadan sonra sorunun çözümüne gelelim:

GT 240 ekran kartı zaten vasat bir kart. Ama ilk olarak dizüstü bilgisayarın sürekli prize takılı olmalı. Yoksa ekran kartı güç tasarrufu moduna geçip saat frekanslarını düşürür. Sen de performans alamazsın. Sonrasında bilgisayarının BIOS’u güncel olmalı. Ooops. Ama ne yazık ki Ca$hper, maliyetten kısmak için BIOS güncellemesi sunmuyor… Yine şanslıysan burada bir BIOS güncellemesi var, uygunsa güncelle:

http://technopat.net/forum/blogs/recep-baltas/11-casper-nirvana-tw8-bios-q3g91.html

Sonrasında güvenlik yazılımı olarak Microsoft Security Essentials kullan. İşletim sistemi olarak Windows 7 64 Bit SP1 kullan.

Hani derler ya bi musibet bin nasihatten iyidir. Umarım bu sana iyi bir ders olmuştur, bir daha Ca$hper almazsın….

Kusura bakma, dost acı söyler ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı