Casper nirvana H36Y laptop Harici ekran kartı takmak

Daha fazla  
Merhabalar. Casper nirvana H36Y laptop kullanmaktayım. özellikleri;
İşlemci Intel(R) Pentium(R) CPU P6200 @ 2.13GHz
Bellek 4 GB RAm
Ekran Kartı On Board Intel(R) HD Graphics
Bios American Megatrends Inc(Version 203 Date 11/18/2010)

Anakartımı bilmiyorum ama pegatron corporation ve modeli h36y olması lazım eğer buysa. Şimdi benim birkaç sorunum var bilgisayar ile ilgili.

1.si league of legends oyuncusuyum ve 7-8 maç attıktan sonra bilgisayarım kasmaya başlıyor. Win 7 64bit ultimate kullanmaktayım. Win 8.1e geçsem performans olarak artış yaşar mıyım?

2.si 4gb ramim var bu rami 8e yükseltirsem bilgisayarın performansında ve oyun performansında ciddi bir artış yaşar mıyım?(ramlerin mhzsi 1333mhz) Çünkü birkaç yerde okudum 4gb ramden sonrası gereksiz deniliyor ama benim laptobum kötü olduğu için %10luk bir performans artışı bile çok etki edecektir diye düşünmekteyim.(Netten baktım 8gb rame kadar destekliyor anakartım)

3.sü Onboard yani paylaşımlı ekran kartım var. 64vrami var ve 1798mb a kadar ramden yemekte ve bu da oyunlardan aldığım verimi düşürmekte. Bu anakarta harici bir ekran kartı takma imkanım var mı? Veya usb ekran kartları var başka bir monitöre bağlıyorsun bilgisayarı ve harici ekran kartını takabiliyorsun. Onu yaparsam ne kadara patlar bana.

4.sü Mevcut anakartını başka bir anakart takarak(masaüstündeki gibi)değiştirme imkanım var mı?

5.i ve son sorum arkadaşlar. İşlemcimi yükseltebilir miyim?

Bütçem 500-700 arası. Anladığınız gibi laptobu biraz yükseltmek istiyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Windows 8.1'e geçerseniz arayüz , ofis programları ve uyumluluk ile ilgili farklı programlar geliyor . Yani Performans artışı yaşamazsınız .
İyi grafikli oyunlar fazla Ram yer . Sadece LoL veya o Tarzda Fazla Ram yemeyen oyunlar oynuyorsanız 8 GB ' a Çıkarmanızı önermem .
Ekran kartı değişimi Anakartın mimarisine bağlı . Bilgisayarınız 3 , 4 yıldan daha eskiyse ekran kartı değişmesi şüpheli . Technopat'tan Laptop ekran kartı değişimi videosunu izleyebilirsiniz .
Sanırım anakart değiştiremiyorsunuz . Zaten Yeni tip anakartlar , Bilgisayara Gömülü bileşenlere uyum sağlamayaz ise sıkıntı yaşarsınız .
Galiba işlemci Değişikliği yapılabilir . Dediğim gibi Bilgisayara gömülü bileşenler ile uyumluluk sorunu çıkabilir .

1)Belki, çok düşük ihtimalle senin fark edemeyeceğin kadar bir fark olur. İstersen bir dene, sonucu kendin gör.
4)Anakart değişimi o tarz bilgisayarlarda çok zor. Düşünsene, yeni alacağın anakart kasaya oturacak, usb portları filan milimetrik olarak bile kaymamış olacak, en önemlisi ise donanımların anakart üzerlerindeki yerleri.
5)Aynı soketi kullanan bir işlemci bulursan mümkün fakat çok uçuk performans artışları bekleme, sonuçta P serisi biraz biraz geride kalan bir mimari ki seninkinin bi üstünde p6300 var, muhtemelen aynı sokette başka bir seri de yoktur. Yani özet olarak olabileceğin en iyisinde gibi bir şeysin.
Laptop yükseltme çok sıkıntı bir olaydır. HDD filan değiştirecek olsan neyse de, diğer elemanların değişimi büyük sıkıntı hatta mümkün olmuyor bazen. USB 2.0'dan bağlayacağın ekran kartının performansı ne olursa olsun bant genişliğinin darlığından dolayı alabileceğin verim kısıtlı. 700 lira limitin varsa ve elinde de bir monitörün varsa azıcık daha sabredip bütçeni artırıp APU'lu bir kasa almanı tavsiye ederim. Hem ileride elin bollaşınca üstüne ekran kartı takıp oyun zevkini katlayabilirsin.

Cevaplar için teşekkür ederim. Anlaşılan tek yapabileceğim rami yükseltmek olucak.

Son bir soru daha sormak istiyorum. Konuda gördüğünüz üzere Ami bios kullanmaktayım ve son update date i 2010. Bundan sonra biosuma güncelleme gelmiş mi gelmemiş mi nerden bakabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı