Casper Nirvana N240 Linux Mint kuramıyorum

@12_09 bilgisayarınızın modeli nedir? İnternetten link atabilir misiniz? İşlemci 64 Bit destekliyor ise 64-Bit deneyin bir de. Kim koruma koymuş.

Üreticisi koruma koymuş.
Cihazın linki.
Kullandığım işlemcinin linki.
Bir site buldum.
Şöyle yazıyor:
Windows 7 – 8 GPT hatası
Komut istemcisine diskpart yazın ve Enter tuşuna basın, list disk yazarak tüm sürücüleri görüntüleyin, İşlem yapmak istediğiniz bölüm sırasına göre select disk 0, select disk 1 komutu çalıştırın, Seçme işleminden sonra clean komutunu çalıştırarak GPT kaldırma işlemini tamamlıyoruz.
Bir site daha buldum.
Şöyle yazıyor:
Başlat düğmesine basıp arama kutusuna diskpart yazıp enter basın. Bir uyarı alırsanız onaylayın. Aşağıdaki gibi DOS penceresi açılacaktır.

efi_diskpart

• DISKPART> list disk yazıp enter basın. Bilgisayar bağlı diskler listelenecektir.
  • Listeyi dikkatlice inceleyip sıfırlayacağınız diskin numarasını alın. (Disk 0, Disk1, Disk2, vb)
  • DISKPART> select disk 1 yazıp enter basın. Örneğimizde 698 GB lık Disk 1 seçtik.
  • DISKPART> clean yazıp enter basın. Artık diskimiz bu adımda sıfırlanmış oldu.
Diskimiz sıfırlanmış oldu. Diskte yenib ir birim yaratıp, biçimlendirme safhasına geldik. Tekrar Bilgisayar Yönetiminden Disk Yöneticisi uygulamasını çalıştıralım. (Aşağıdaki yönerge Windows 7 içindir. Diğer Windows’lar içinde benzerdir.)

Bilgisayar Yönetimi‘ni açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası‘nı, Sistem ve Güvenlik’i, Yönetimsel Araçlar‘ı tıklatın, ardından Bilgisayar Yönetimi‘ni çift tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Sol bölmede, Depolama‘nın altında Disk Yönetimi‘ni tıklatın.
Alternatif olarak masaüstündeki Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp Yönet seçin. Sol bölmede, Depolama‘nın altında Disk Yönetimi‘ni tıklatın.
  1. Sabit diskinizde ayrılmamış bir bölümü sağ tıklatın ve ardından Yeni Basit Birim‘i tıklatın.
  2. Yeni Basit Birim Sihirbazı‘nda İleri‘yi tıklatın.
  3. Oluşturmak istediğiniz birimin boyutunu megabayt (MB) biçiminde yazın veya varsayılan en fazla boyutu kabul edin ve ardından İleri‘yi tıklatın.
  4. Varsayılan sürücü harfini kabul edin veya bölümü tanımlamak için farklı bir sürücü harfi seçin ve ardından İleri‘yi tıklatın.
  5. Bölümü Biçimlendir iletişim kutusunda, aşağıdakilerden birini yapın:
    • Bölümü o anda biçimlendirmek istemiyorsanız, Bu birimi biçimlendirme‘yi ve ardından İleri‘yi tıklatın.
    • Bölümü varsayılan ayarlarla birlikte biçimlendirmek için İleri‘yi tıklatın.
Şarjım olsun deneyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı