Çözüldü Casper Nirvana N310 vs Raspberry PI4B

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ooooTURANoooo

Hectopat
Dostlar benim maksimum 1.80 GHz, ortalama 1.60-1.70 GHz, 2 GB DDR3L RAM'im var, N310'da soğutucu yaptığımdan dolayı 7/24 aynı performansı veriyor. Raspberry PI4b ise 2 GHz 4 GB RAM'li hangisi daha iyidir? (7/24 2GHz soğutuculu) Hangisi hangi benchmark testinden kaç puan alır? Ayrıca kullanacağım alan internette dolaşma ve Darkorbit (browser oyunu), Opera Gaming ya da Google kullanıyor. Flash Player olması da gerekiyor.

Çözüm
Pi 4 kullanıyorum bende. Ama hiç bilgisayar olarak düşünmedim açıkçası.

4K televizyonun varsa Pi 4 alabilirsin. Ama dediğim gibi, hiçbir fikrim yok. :D
Pi 4 kullanıyorum bende. Ama hiç bilgisayar olarak düşünmedim açıkçası.

4K televizyonun varsa Pi 4 alabilirsin. Ama dediğim gibi, hiçbir fikrim yok. :D
İlk önce yorumun için teşekkürler.
Benim problem oyunumu 10-5fps arası oynuyorum arada sırada google ile girer iken pc kasıyor ama pi4b 4gb hemde 2ghz'lik 4 çek. İşlemcisi ile beni güclüymüş gibi düşündürüyor. En azından Geekbench yada Cinebench skoru olsa gene işime yarar idi.

Şöyleki; aslında işlemci GHz'sine aldanmamak gerek. :)

Sonuçta bu kart Ubuntu'nun hafifletilmiş versiyonu olan Raspian OS için tasarlanmış.

İçine Windows yükleyebilir misin, bilmiyorum... Önceki nesillerde yükleyenler oluyordu. Ben benimkinde hiç denemedim. :)

Birisi x86 çalıştırabilen bir işlemciye sahip, birisi ARM işlemciye sahip (RPi). Casper'da x86 uygulamaları rahatça çalıştırabilirsiniz. RPi'nin avantajı olarak alete değişik şeyler yapabiliyorsunuz. Fakat RPi4B için Windows 10 bulamadım.

Birisi x86 çalıştırabilen bir işlemciye sahip, birisi ARM işlemciye sahip (RPi). Casper'da x86 uygulamaları rahatça çalıştırabilirsiniz. RPi'nin avantajı olarak alete değişik şeyler yapabiliyorsunuz. Fakat RPi4B için Windows 10 bulamadım.
Win 10 önemli değil pekte Flash player sahip bir browser olsa yeter opera gaming ve google.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı