Casper Nirvana NB 15.6 harici ekran kartını ayarlama

Shoni

Hectopat
Casper Nirvana NB 15.6 model laptobum var onboard ekran kartı bozuldu harici ekran kartını nasıl ayarlarım? Şu an harici ekran kartı 1GB olmasına rağmen en düşük gereksinimlerdeki oyunu bile açmıyor. BIOS'tan nasıl yapılacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kullanıyor iseniz Ayarlar > Sistem > Sayfayı aşağı kaydırarak Grafik Ayarları > Grafik Performansı Tercihi > Göz At > Harici ekran kartınız ile çalıştırmak istediğiniz uygulamayı seçin > Yüksek Performans olarak ayarlayın.

Windows 7 kullanıyorum nasıl yapacağım bilgisayarcı 100TL istedi.
BIOS türünüz modüler BIOS mu yoksa Click BIOS mu acaba? Ben kontrol ettim, bana 20 dakika verin eski sistemimdeki modüler BIOS üzerinden gerekli işlem sıralamasının listesini hazırlayıp konuya döneceğim.
BIOS türünüz modüler BIOS mu yoksa Click BIOS mu acaba? Ben kontrol ettim, bana 20 dakika verin eski sistemimdeki modüler BIOS üzerinden gerekli işlem sıralamasının listesini hazırlayıp konuya döneceğim.
BIOS ayarlarına girin > Adnvanced BIOS Features > Onboard VGA: Enable If No Ext PEG - Init Display First: PCI olarak ayarlayın. NOT: Bu ayarlar masaüstü bilgisayarım için bu şekilde ayarlı fakat söz konusu laptop olduğu zaman farklılık gösterebilir. Görüntü alamama ihtimaliniz mevcut. Olası bir görüntü alamama durumunda sorumluluğun size ait olduğunu belirtmek isterim.

Son düzenleme:
Bende aynı ürünü kuklanıyırum ama benim sorunum şu şekilde

Casper VHY4000C serisi laptopun ekranı yok. HDD'yi söküp başka bir PC ile Win8. 1 yüklendi. Açma tuşuna basınca Windows otomatik olarak açılıyor ve VGA ile monitöre görüntü geliyor ama şu anda hiçbir işlem yapmıyor, BIOS giremiyorum. Ne yaparsak çalıştırırız?
Youtube yüklü olan bir video var ekransız laptop fn+f2 yapıyor birkaç bip sesi geliyor ve fn+(f7) bendeki (f4) monitöre görüntü aktarıyor. Ben aynı işlemi denedim ama bip sesi bile gelmedi.
artık windows başlamıyorsun hiçbir şekilde.

Bende aynı ürünü kuklanıyırum ama benim sorunum şu şekilde

Casper VHY4000C serisi laptopun ekranı yok. HDD'yi söküp başka bir PC ile Win8. 1 yüklendi. Açma tuşuna basınca Windows otomatik olarak açılıyor ve VGA ile monitöre görüntü geliyor ama şu anda hiçbir işlem yapmıyor, BIOS giremiyorum. Ne yaparsak çalıştırırız?
Youtube yüklü olan bir video var ekransız laptop fn+f2 yapıyor birkaç bip sesi geliyor ve fn+(f7) bendeki (f4) monitöre görüntü aktarıyor. Ben aynı işlemi denedim ama bip sesi bile gelmedi.
artık windows başlamıyorsun hiçbir şekilde.
Aynı kombinasyonları Fn tuşu ile değil (Soldaki) CTRL tuşu ile deneyin. Bazı laptop'larda bu şekilde çalışıyor. (Arkadaşımın laptop'unda Fn kombinasyonlarını kullanamıyoruz, ctrl ile çalıştırıyoruz.)

Tamam akşam deneyeceğim eğer olmaz ise monitöre ankarttan görüntü vermemiz için bir cihaz veya bir yol varmı??

Tamam akşam deneyeceğim eğer olmaz ise monitöre ankarttan görüntü vermemiz için bir cihaz veya bir yol varmı??
Laptop'lar hakkında net bir bilgim yok ne yazık ki, yalnızca varsayımda bulunabilirim. Eğer ekranınıza hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ise zaten donanımsal olarak müdahale etmeniz mümkün değil fakat bir VGA veya girişi var ise HDMI kablosu ile harici bir monitör veya televizyona bağlayarak görüntü almayı deneyebilirsiniz.

Bende de bir tane aynisindan varç i7 640M işlemci var buna dışarıdan ekran kartı takmak istersem Power Supply almak zorunda mıyım? Almazsam çalışır mı?

Geri
Yukarı