Casper Nirvana NB 15.6 NVIDIA Ekran Kartını Görmeme

orçun123

Hectopat
Daha fazla  
Kolay gelsin öncelikle.. Youtube'da videolarınızı gördüm ve bir sorayım dedim. Benim pc'de bir sorun var. Önceden de oluyordu ama biraz bekleyince yeniden başlatınca sorun düzeliyordu. Şimdi öyle bir şey olmadı ve servise götürüp haybeye para vermek yerine sizlere danışmayı uygun gördüm. Çözerseniz sevinirim.

PC NVIDIA GeForce GT635m ekran kartını görmüyor hiçbir şekilde.. Driverlarını yeniden kurmayı dededim fakat pc'nizde uyumlu grafik işlemci bulamıyor. Denetim masasındaki NVIDIA Control Paneline girince de herhangi bir şey acılmıyor ve bulamıyor. Orda da grafik işlemciyi ne kadar uğraştıysam olmadı. Sizlerden yardım bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız bozulmuş ise Aygıt yöneticisinde gözükmeyebilir. Alternatif olarak en son Intel sürücüsünü kurup deneyin. NVIDIA ekran kartı, Intel Onboard sürücü kuruldıktan sonra kurulabiliyor. Intel sürücüsü sonrası da kart gözükmüyorsa GT635M'in lehimleri atmış olabilir. Casper'da sık karşılaşılan bir durum.

Dediğiniz gibi Intel sürücüsünü kurdum fakat yine değişen bir şey olmadı. Lehimler atmış olsa nasıl düzelteceğiz ? Birde şunu söyleyeyim ben netten birkaç çözümlerde bir şeyler yaptım sistem uyumluluğu hatasını geçiyor bu sefer de kurarken ' NVIDIA kurulum başarısız ' diye bir hata alıyorum. Neden oluyor acaba ?

Çözüm dediğim şeyler de indirdiğim drıver sistem uyumsuzluğu dediğinde display driver klasörüne girip oradan kur bilgileri adlı yazı dosyalarından birkaç kodları değiştirince sistem uyumsuzluğu hatası kalkıyor ama bunu her indirdiğim dosyada yapmam lazım yoksa gene sistem uyumsuzluk hatası alıyorum. Bu işlemi yaptıktan sonra o aşamayı geçiyor fakat kuruluma gelince orada da NVIDIA kurulum hatası veriyor. Birde sürümleri var ya bunların 348.423 tarzı sürümler benim bilgisayarımda olan ekran kartının sürümünü nereden bileceğim ve bu yüzden kurulamıyor olabilir mi ? Lütfen yardımcı olun ya kaç gündür bununla uğraşıyorum lütfen artık bir çözüm söyleyin.

Neden cevaplamıyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı