Casper Nirvana NB 15.6 Sata Girişi

Selimeliye

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım casper dizüstü bilgisayarımın herhalde bir M.2 sata girişi var son bir kaç gündür bununla ilgili araştırma içerisindeydim ancak yeterli bilgi edinemedim. @Recep Baltaş yanlış bilmiyorsam aynı kasa için oradaki girişin m.2 sata olduğunu ama boy olarak daha kısa olan versiyonunun uyumlu olduğunu yazmış ancak kısa versiyonunu bir türlü bulamadım, malumunuz resimlerden de anlaşılacağı gibi yeri çok kısa kablo ile kıyasladım oradan görebilirsiniz...

Sonuç olarak bilen ve anlayanlardan yardımcı olmalarını en azından yorum yapmalarını rica ediyorum...

İyi forumlar.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

yokmu yardimci olacak ?

@Recep Baltaş
help pls.

Niye Casper ile iletişime geçmiyorsun? Sitelerinden ulaşabiliyor olman gerek.
Casper sadece satış yapiyor sonrasindaki servislerini görüyoruz zaten.
ki cahil insanlar çıkıyor hep karşıma onlarda bilmiyor buradaki kişiler daha iyi bilir bence tecrübeyle sabit.
Simdi mail atip aylarca beklemek var casper la hic uğraşmak istemiyorm umarim anlatabilmisimdir ilginiz icin tesekkur ederim @Siyah Martı

Müşteri hizmetlerinin telefon numarası?
Casper'ı bilemem ama Asus'da bu süre 48 saat, yurtdışına yazsan bile sana dönülüyor, telefonu dene derim. Bu şekilde cevabı zor bulursun, bulsan da garanti olmaz.
Çok teşekkür ederim ararim eger bir bilgi alirsam da buraya yazarim arayan baskalari olursa yardimimiz dokunsun ilgin icin tekrardan teşekkür ederim @Siyah Martı

Cihazın m.2 slotu SATA arabirimini kullanıyor. PCI-e arabirimini kullanmıyor. M.2 PCI-e NVMe bir SSD'yi o slotta kullanamazsın.
Bu konularda cahilim belliki sizin bilgini var öncelikle sata arabirimini yada m.2 sata arabirimi hakkinda fazla bilgim yok ancak benim cihazımın girişi olan yeri casper tarafindan m.2 türünden 2242 boyutunda olduğunu anlarim bu bilgiyi bana casper verdi hatta kurduğu cümle tam olarak bu ;
Üründe İkinci Slota İse M2 SSD Disk “TYPE 2242” Takılabilmektedir. bu konuda daha derin bilgiye sahip iseniz beni aydinlatirmisiniz?
@Neurevt

Cihazın m.2 slotu SATA arabirimini kullanıyor. PCI-e arabirimini kullanmıyor. M.2 PCI-e NVMe bir SSD'yi o slotta kullanamazsın.
birde bildigim kadariyla bu nvme olanlar cok asiri yüksek hizlar ile calisiyor ben normal bir ssd istiyorum ancak cihazin dvd writer bölümüne takmak istemiyorum madem slotumuz var dolduralim hem yer kaplamaz hemde normal sata ssderden daha hizli diye biliyorum . @Neurevt

Bu ürüne 2242 type bir SSD takmak tamamen gereksiz masraf. Şua 2252 m.2 256 GB bir SSD 800 lira civarı. DVD-Rom'u çıkarıp SATA bir SSD takarsanız çok daha karlı bir yükseltme yapmış olursunuz. Ayrıca M.2 SATA ile SATA III portu arasında performans farkı yok. M.2 PCI-e NVMe ile M.2 SATA arasında ciddi hız farkı var. PCI-e hattını kullanan SSD'lerin hızları her zaman daha yüksektir. Ben 2242 slotunu doldurmak istiyorum dersen bu SSD'yi alabilirsin.

Transcend MTS400 256GB 22x42mm M.2 SSD

Bu ürüne 2242 type bir SSD takmak tamamen gereksiz masraf. Şua 2252 m.2 256 GB bir SSD 800 lira civarı. DVD-Rom'u çıkarıp SATA bir SSD takarsanız çok daha karlı bir yükseltme yapmış olursunuz. Ayrıca M.2 SATA ile SATA III portu arasında performans farkı yok. M.2 PCI-e NVMe ile M.2 SATA arasında ciddi hız farkı var. PCI-e hattını kullanan SSD'lerin hızları her zaman daha yüksektir. Ben 2242 slotunu doldurmak istiyorum dersen bu SSD'yi alabilirsin.

Transcend MTS400 256GB 22x42mm M.2 SSD
Öncelikle ilginiz icin tesekkur ederim linkteki ssd b+m key ancak benim b
portum resimlerdede görüldüğü gibi m key solda 5 pin sonrasında çentik var bu bir ikincisi eğer gercekten pefromans farki yok ise ben ssd yi dvd yerine takabilirim bu bana koymaz hemen hemen hic kullanmiyorum o bölümü fakar gördüğüm butun m.2 ssdler b+m key ve bildiğim kadariyla b+m tek basina m yada b den cok daha yüksek veri hizlarina ulasabiliyor 20 gb/s gibi öyle okumustum yanlisim varsa düzeltin eger sadece m key olan m.2 ssdler de dediginiz kadar pahali ise hic degmez cihazı o civar paraya aldim zaten :) ilginiz icin tekrardan teşekkür ederim. @Neurevt

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı