Çözüldü Casper Nirvana NB 15.6 Ses Sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wtf.en3s

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:İntel Core İ5 6500 3.2GHz
Anakart:Msi B150 Gaming M3
Ram:HyperX Fury 8x2 2133MHz
PSU:Zalman ZM600LE
GPU:MSİ GeForce GTX960 Gaming 2G
SSD:Kingston 240GB
HDD:Western Digital 1TB
HDD2:Seagate Barracuda 2TB
Meslek
Öğrenci
İnternette aradım bulamadım ama sesle ilgili sorun var. Daha yeni Windows 7 kurdum ve bilgisayardan ses gelmiyor. Bir yerde BIOS ile ilgili olduğunu okumuştum. BIOS bulabilirseniz atabilir misiniz? Casper Nirvana NB 15.6.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette aradım bulamadım ama sesle ilgili sorun var. Daha yeni Windows 7 kurdum ve bilgisayardan ses gelmiyor. Bir yerde BIOS ile ilgili olduğunu okumuştum. BIOS bulabilirseniz atabilir misiniz? Casper Nirvana NB 15.6.
Ses sürücülerini yüklemediğindendir hocam. BIOS demek çok ağır olur, basit bir işlem o. 🤣 Casper sitesinden destek kısmından sürücüler bölümüne girip oradan ilgili bilgili cihaza uygun sürücüyü bulabilirsiniz.

Ses sürücüsü yüklü mü? Aygıt Yöneticisi altından bakın önce. Yüklü değilse kimlik paylaşın.

Ses sürücülerini yüklemediğindendir hocam. BIOS demek çok ağır olur, basit bir işlem o. 🤣 Casper sitesinden destek kısmından sürücüler bölümüne girip oradan ilgili bilgili cihaza uygun sürücüyü bulabilirsiniz.

Casper sitesinde laptopum yok.

Ses sürücüsü yüklü mü? Aygıt Yöneticisi altından bakın önce. Yüklü değilse kimlik paylaşın.

Hocam sadece açılış sesi geldi YouTube'dan müzik açtım yine ses yok.

Hocam sadece açılış sesi geldi YouTube'dan müzik açtım yine ses yok.
Bunun BIOS ile ilgili var mı bilmiyorum. Olabilir de olmayabilir de. Ama isterseniz en önce sürücü güncellemesi yapalım zira Casper maalesef BIOS güncellemesi paylaşmıyor. Bu yüzden de tavsiye etmediğim bir marka zaten.

Bunun BIOS ile ilgili var mı bilmiyorum. Olabilir de olmayabilir de. Ama isterseniz en önce sürücü güncellemesi yapalım zira Casper maalesef BIOS güncellemesi paylaşmıyor. Bu yüzden de tavsiye etmediğim bir marka zaten.

Neler yapacağımı teker tekker söyler misin hocam?

Casper NB 15.6 C710 modeli mi? Bende var Windows 10 yüklü hiçbir sıkıntı yok. Yeni M.2 SATA SSD taktım ve Windows 10 kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Başlat Menüsü'ne sağ tıklayın.
  • Açılan menüden Aygıt Yöneticisi deyin.
  • Buradan Ses, video ve oyun denetleyicileri kısmına gelin.
  • Ses çipinizin Donanım Kimliği'ni Ctrl + C ile koyalayıp Ctrl +V ile buraya yapıştırın.
  • Sürüm numarasını da Sürücü sekmesinde görebilirsiniz. Onu da bu şekilde koylayabilirsiniz.

Buyurun bakın:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-26-18-16-28-400_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-06-26-18-16-28-400_com.miui.gallery.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 38
Casper'ın anakart kaynaklı kronik ses sorunu olan Casper Nirvana NB modelleri var, birkaç saniye ses verdikten sonra ses vermeyi kesen fakat Windows 7 kurmadan önce ses çalışıyordu ise sizin sorununuz sürücü kaynaklıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı