Casper Nirvana NB 15,6 sistem açılmama sorunu

Aithuda

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. 1 saat öncesine kadar çok ufak boyutlarda bir oyun oynarken laptobumun ekranı gitti siyah-beyaz çizgiler belirdi fakat arkadan oyunun sesini duyabiliyordum devam ediyordu yani.

Bilgisayarı kapattım, arkasını açıp ekran kartını kontrol ettim. Gayet sapasağlamdı. Açmayı denedim tekrardan ayni olayla karşılaştım. Bu sefer rami çıkarıp taktığımda bilgisayar power tuşuna bastıktan 2 veya 3 saniye sonra kapanıyordu.

Donanımla ilgili veya başka bir sıkıntım olduğu konusunda hiç bir fikrim yok. Bu işlerden anlayan yetenekli birini tanımadığım için de buraya sorma ihtiyacı duydum. Bilgisayarcıya götürmeyi pek istemiyorum çünkü vereceği cevap biz buna bi format atalım düzelir olacak. Varsa içinizden sorunuma çözüm bulabilecek biri sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Formatla düzelmeyecek zira aşırı ısınmadan GPU lehimi atmış gibi. Kalitesiz Casper cihazlardsa sık olan bir durum.

Reballing gerekecek büyük ihtimalle. Bu da 250 TL tutabilir. Cihazın maliyetine göre bir değerlendirme yapıp tamir ettirip ettirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Öte yandan reballing yapılan bir cihazdan genelde pek hayır gelmez. Zira reballing, fabrikadaki montaj kadar mükemmel yapılamaz ve 6 ay içinde tekrar etme ihtimali yüksektir.

Tavsiyem? Cihazı emekliye ayırıp daha kaliteli bir ürüne doğru ilerlemeye başlayın şimdiden. Casper olmasın...

Benim 3 sene önce Hp laptobum vardı. Power tuşuna bastığımda açılmıyordu çözümü ise çok ilginçti belki sizinde işinize yarar.
ilk olarak bilgisayarın tüm fan giriş ve çıkışlarını bantla kapatın hatta kanepe yada yorganın üstüne koyun bilgisayar biraz ısınsın 5-yada 10 dk sonra zaten ısınmadan kapanacaktır. ondan sonra soğumasını bekleyin 1-2 dakika en sonda power tuşuna basın açılacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:) belki işe yarar

Sorunum ramin yanması ve çip denilen şey her ney ise ondaymış. 4 GB ram ve bu çip denilen şey için bana 250 TL gibi bir fiyat biçildi. Ne yapmalıyım. Yeni laptop alacak durumda değilim üniversitem bitene kadar ve bu bana aşırı derecede lazım. Üni bitsin kendime güzel bir toplama alacağım zaten.

6 ay mı 7 ay mı idare ederse etsin bana şuan bu laptop çok lazım. 250 tlye yaptırmalımıyım? Varsın 6 ay sonra bir daha yaptırırım fakat yeni pc imkansız benim için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı