Çözüldü Casper Nirvana nb 15.6 sürücüsü nasıl bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

esyal21

Hectopat
Yer
İstanbul
RAM
4
Ekran kartı
yok
İşlemci
N3050
Windows 7'ye geçeceğim interntte sürücülerini hiçbiri yok. Eskiden konu açmıştım bir daha yazan olmadı diye tekrar açtım.

Çözüm
Dahili grafik kartı için işlemcinin tam modelini, harici grafik kartı için de harici grafik kartının tam modelini belirt.

Ağ sürücüsü için donanım kimliğini buraya göndermen gerek. Kablolu ağ için Ethernet aygıtı, kablosuz ağ için Wi-Fi aygıtının kimliğini göndermen gerek. Bu aygıtlar "ağ bağdaştırıcıları" sekmesinde yer alacaktır. Eğer yoksa "diğer aygıtlar" kısmında da olabilir.

Donanım kimliği nasıl gönderilir?
Aygıta sağ tıklayıp "özellikler > ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

Sorunu çözdüm. Microsoft'un kendi sitesinden ISO indirdim güncel oldu.
Donanım kimliğini gönderirsen yardımcı olunur.

Aygıt yöneticisine girip internet aygıtına sağ tıkla ve "Özellikler > Ayrıntılar" yolunu izle. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder. Eğer sürücüsü hiç yüklü değilse ethernet aygıtı "Ethernet Denetleyicisi", Wi-Fi aygıtı "Ağ Denetleyicisi" olarak geçecektir orada ünlemli bir şekilde. Hangisi olduğundan emin değilsen tüm ünlemli aygıtların kimliğini gönder.

Yalnız şu an müsait değilim, ilerleyen saatlerde dönüş yapabilirim.

Donanım kimliğini gönderirsen yardımcı olunur.

Aygıt yöneticisine girip internet aygıtına sağ tıkla ve "Özellikler > Ayrıntılar" yolunu izle. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder. Eğer sürücüsü hiç yüklü değilse ethernet aygıtı "Ethernet Denetleyicisi", Wi-Fi aygıtı "Ağ Denetleyicisi" olarak geçecektir orada ünlemli bir şekilde. Hangisi olduğundan emin değilsen tüm ünlemli aygıtların kimliğini gönder.

Yalnız şu an müsait değilim, ilerleyen saatlerde dönüş yapabilirim.
İnternet aygıtı yerini bulamadım.İnternetten başka driverlerde lazım.Yanlış okudunuz herhalde.
1665073438173.png

Yanlış okumuşum evet. Ağ sürücüsü arıyorsun sandım.

Cihazın kendine ait toplu sürücü sayfası bulunmuyor araştırdığım kadarıyla. Hangi sürücüler lazım onları belirtirsen belki bulabiliriz.

Dahili grafik kartı için işlemcinin tam modelini, harici grafik kartı için de harici grafik kartının tam modelini belirt.

Ağ sürücüsü
Ağ sürücüsü için donanım kimliğini buraya göndermen gerek. Kablolu ağ için ethernet aygıtı, kablosuz ağ için Wi-Fi aygıtının kimliğini göndermen gerek. Bu aygıtlar "Ağ bağdaştırıcıları" sekmesinde yer alacaktır. Eğer yoksa "Diğer Aygıtlar" kısmında da olabilir.

Aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

Ağ sürücüsü için donanım kimliğini buraya göndermen gerek. Kablolu ağ için Ethernet aygıtı, kablosuz ağ için Wi-Fi aygıtının kimliğini göndermen gerek. Bu aygıtlar "ağ bağdaştırıcıları" sekmesinde yer alacaktır. Eğer yoksa "diğer aygıtlar" kısmında da olabilir.

Aygıta sağ tıklayıp "özellikler > ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

Sorunu çözdüm. Microsoft'un kendi sitesinden ISO indirdim güncel oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı