Casper Nirvana NB A15A Açılışta Gri Ekran Sorunu

OldCity

Kilopat
Daha fazla  
Casper Nirvana NB A15A Dizüstü Bilgisayarımı açtığımda gri ekran geliyor ve BİOS ayarlarına giremiyorum.

BİOS pilini çıkartıp 10 dakika bekleyip geri takıyorum. Bu sefer BİOS ayarlarına girebiliyorum. Fakat 10 dakika sonra tekrar gri ekran oluyor. Yeni HDD taktım. Format atıcam ama gri ekranı geçemiyorum. Nedenini bir türlü çözemedim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün BİOS pilini değiştirdim. Şimdi de siyah ekran sorunu başladı. Notebook'u açıyorum ekran geliyor gibi oluyor ama sonra simsiyah oluyor. Yok mu konu hakkında bilgisi olan arkadaş. HDMI çıkışı ile TV'ye bağladım. Görüntü alamadım. Sorun nerede bulamıyorum.

BİOS ayarlarına girdim. Şimdi de BOOT menüsü yok.
Boot Configuration
Fast Boot disabled
PXE Boot disabled
Sadece bunlar var. Enabled yapıyorum hiç bir şey değişmiyor.

Sonunda format attım. Şimdi PC açılıyor. Herşey normal. 15-20 Dk. Sonra ekran kartı yüklerken gelen ses geliyor. Ekran siyah oluyor ve bir daha düzelmiyor. Bilgisi olan biri varsa lütfen yardımcı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı