Casper Nirvana NB cku 3230M laptopa GPU önerisi

zeraxrd

Femtopat
Daha fazla  
Casper Nirvana NB cku. 3230M 2013'ten kalma eski bir laptopa sahibim. Yakın zamanda SSD ve RAM olarak Update edeceğim. Yanında ekran kartını da güncellemek istiyorum. İşlemcim Intel i5-3230M. 8 GB RAM ve 480GB SanDisk SSD takviyesi yapıyorum. RX 560 - GTX 680 - GTX 750 Ti gibi 2. el ekran kartı alıp harici olarak bağlamak istiyorum. Bunu bağlamak için hangi aparatlar gerekli? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Casper Nirvana NB cku. 3230M 2013'ten kalma eski bir laptopa sahibim. Yakın zamanda SSD ve RAM olarak Update edeceğim. Yanında ekran kartını da güncellemek istiyorum. İşlemcim Intel i5-3230M. 8 GB RAM ve 480GB SanDisk SSD takviyesi yapıyorum. RX 560 - GTX 680 - GTX 750 Ti gibi 2. el ekran kartı alıp harici olarak bağlamak istiyorum. Bunu bağlamak için hangi aparatlar gerekli? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bence laptopu sat. Tüm bütçenle masaüstü bişeyler topla. Laptopa harici aparat alman hem aşırı pahalıya patlayacak, boşa masraf olucak hem de düzgün bi verim alamayacaksın.

Bence laptopu sat. Tüm bütçenle masaüstü bişeyler topla. Laptopa harici aparat alman hem masraf olucak hem de düzgün bi verim alamayacaksın.
Satmak yada yeni sistem toplamak gibi bir hedefim olsaydı konuyu açmazdım, teşekkür ederim yinede. Soruma cevap arıyorum ☺️

Satmak yada yeni sistem toplamak gibi bir hedefim olsaydı konuyu açmazdım, teşekkür ederim yinede. Soruma cevap arıyorum ☺️
Baya bi baktım ama takmak için mantıklı fiyatta bir aparat bulamadım.
Bence bu işlem baştan aşağı Türkiye'de aşırı mantıksız.

Son düzenleme:
Alttaki ürüne ilave olarak bir adet PSU almanız gerekiyor, ek olarak bu tarz ürünleri dönemine göre çok güçlü işlemciler ile kullanmıyorsanız tavsiye etmiyorum. PSU ve ring ile birlikte sadece avadanlık için ortalama 3500-4000TL bütçe harcarsınız ekran kartı hariç, gram mantığı yok 2-2.5k arasında 3. nesil i5 bir ikinci el kasa alıp sadece ekran kartı taksanız daha verimli.

Alttaki ürüne ilave olarak bir adet PSU almanız gerekiyor, ek olarak bu tarz ürünleri dönemine göre çok güçlü işlemciler ile kullanmıyorsanız tavsiye etmiyorum. PSU ve ring ile birlikte sadece avadanlık için ortalama 3500-4000TL bütçe harcarsınız ekran kartı hariç, gram mantığı yok 2-2.5k arasında 3. nesil i5 bir ikinci el kasa alıp sadece ekran kartı taksanız daha verimli.
3. nesil i5 almak yerine i7 2600 alınabilir, hatta anakart, RAM, fan ve işlemci olarak satılıyor 1400 civarına denk gelirse çok iyi olur(maks 800-900 olmalı ama i7 ya i7 olduğu için +500 biniyor). Yanına 1600 civarına GTX 1060 6GB takılır. Basit dümdüz bir(güvenilir marka olacak) 500w PSU her türlü besliyor kasa ile 1000 versek dediğiniz
ortalama 3500-4000TL bütçe harcarsınız
bütçeye ulaşıyoruz. Depolama olarak laptoptan HDD çaldık ve Alman üretimi güvenlik kamerası SSD'si taktık(çok ucuzlar).

3. nesil i5 almak yerine i7 2600 alınabilir, hatta anakart, RAM, fan ve işlemci olarak satılıyor 1400 civarına denk gelirse çok iyi olur(maksimum 800-900 olmalı ama i7 ya i7 olduğu için +500 biniyor). Yanına 1600 civarına GTX 1060 6 GB takılır. Basit dümdüz bir(güvenilir marka olacak) 500W PSU her türlü besliyor kasa ile 1000 versek dediğiniz

Bütçeye ulaşıyoruz. Depolama olarak laptoptan HDD çaldık ve Alman üretimi güvenlik kamerası SSD'si taktık(çok ucuzlar).

3. nesil i5, 550W 80Plus Gold Xigmatek PSU ve kasa, 500GB HDD, 4 GB RAM, Gigabyte anakart sistemi 1900TL'ye aldım. 1380 TL'ye RX 570 (güvenlik etiketleri üzerinde), 578TL'ye Kingston16 GB RAM ve 409TL'ye Lexar SSD aldım. 4300 TL'ye çıktı sistem ki daha da ucuza bulunurdu dolap üzerinden almak yerine elden teslim alsam.

Geri
Yukarı