Casper Nirvana NB HDD LED Sabit Yanması

muratbeyoglu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG5.PNG
HDD LED'i genelde hep sabit HDD %0 iken (bu PC açılma tuşuna bastığımdan 1 saniye sonrası ile böyle) yanıyor, bazen de HDD nasıl çalışıyorsa (görev yöneticisinden takip ediyorum) o tempoda yanıp sönüyor. Format (recovery) attım (Acronis) bir şey değişmedi. Aslında bir şey değişmeyeceğini PC'nin açılma tuşuna bastıktan 1 saniye sonra LED'in yanmasıyla anlamalıydım. Şu an bunu yazarken mesela CPU % 0-5 arasında, HDD % 0-7 arasında gidip geliyor ama LED sabit yanıyor ve dediğim gibi bazen de çalışma temposuyla yanıp sönüyor.

WWAHost.exe'yi sonlandırınca da bir şey değişmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDTune 5.50 ile Sabit Diskin Sağlığını Öğrenme
Şu işlemleri yapar mısın? Birde laptopunun marka ve modeli nedir?

CASPER NIRVANA NB 15.6 (CKY.3230-4L35V-S)1.PNG 2.PNG 3.PNG 4.PNG 5.PNG 6.PNG Cevap yazma hakkı elimden alındığından yazamamıştım.
Bu model adını casper in sitesinden aldım gerçi notebook un altında model no olarak CKV yazıyor ama seri numarasına göre SR000769569 casper in sitesinde CKY yazıyor üstte göründüğü gibi...
Bu arada sorun devam ediyor.

çözüm üretebilecek bir cengaver aranıyor.
Help me!

yardım edebilecek yok mu?

Bir yardım edebilecek yok mu?

sayın RecepBaltaş cevap lütfen.

HDTune 5.50 ile Sabit Diskin Sağlığını Öğrenme
Şu işlemleri yapar mısın? Birde laptopunun marka ve modeli nedir?

17 gün oldu ve hâlâ hdd led sabit yanıyor ve çalışan, notebook açılışı dışında uygulama yok. Led bozuk değil çünkü nadir de olsa bazen hdd çalışmasına göre ışık veriyor.

yardım edebilecek yok mu ?

1.Görev yöneticisinde işlemler sekmesini açıp disk kullanımına göre filtrele ve kullanım sıfır dediğin ve ışığın yandığı bir ana ait görsel paylaşıp, gene görev yöneticisinde başlangıç sekmesi görseline ait görseli
ekle.
2. Açılışta programlarının tümünü kapatabiliyorsan bir de öyle kontrol et.
3. Sonrasında aynı durumda iken internet kapalıyken aynı kontrolü yap.

dostum aynen yaptım açıldıktan 2-4 dk sonra %0 a düşüyor. interneti kapatıpta baktım değişen birşey yok .
windows 8 dvd side taktım ki led in pc açılışındaki boot ekranından itibaren yandığını göresin diye.
yazılımsal değilse nadiren pc çalışma temposunda çalışıyor . bu da demek ki donanımsal ise neden bazen çalışma temposunda çalışsın hep yanması gerekir.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    107,1 KB · Görüntüleme: 105
  • 2.PNG
    2.PNG
    68,7 KB · Görüntüleme: 80
  • 3.PNG
    3.PNG
    94,5 KB · Görüntüleme: 83
  • 4.PNG
    4.PNG
    104,8 KB · Görüntüleme: 90
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı