Casper Nirvana NB15.6 CN.VTI2630 Leptop Açılmıyor

Casper pişmanlık falan diyorsunuz da bende de var üniversite bedava verdi. Beleş mal diye tepe tepe kullandım sorun çıkarmadı.

Forumda bir arkadaş vardı laptopu açılmayınca yorgana sarıp 10 dk falan bekliyordu. Denemekten zarar gelmez dene bir istersen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu bırakın soyle kocakarı önerilerini, yok yorgana sar, yok prinç içine koy, bunların hepsi bos ve cahilce yapılan işler.

aynen sen onaylamadığın için bırakmışlar smd leri sökmüşler,o lekeler flux döktükleri için, kabul etmeyince anakart üzerine yapıştırmışlar..

O iki parça sıkıntılı diyebiliriz o zaman değil mi? Onları yerlerine lehimleyip deneyim mi yoksa o parçaların sağlamını piyasada bulabilir miyim? Yada işinin ehli bir servise mi götüreyim?

Arkadas o kadar bagırıyorum. Kendimi yırtıyorum ama hala insanlar gidip neden Casper alır, kendi elinizle idamınızı verıyorsunuz. Sonrada beddua ediyorsunuz o beddua tutmaz kardesım. Su piyasadaki en uzak durulması gereken marka casper vestel ve aidatadır beceremiyorlar işte. Arkadas hala ne diye. Model uretıpte malzeme ziyanlığı yaparlar hiç anlamıyorum çekilin piyasadan arkadas bosa insanlarıda kazıklamayın. Nirvana mirvana zırvalarıyla. Laptop alacaksanda git msi, asus, ya da Dell al ama msi ve asustan şaşma. İş bu kadar basit ama bizim insanımız hala bunu anlayabilmiş değil. Geçmiş olsun laptob'una elfatiha kardeşim..

Neyin ne olduğunun bende farkındayım. 2009 yılında aldığım toshiba leptopum canavar gibi çalışıyor. Ve bilgisayar almadan önce mutlaka bir araştırma yapıyorum. Maalesef kendi bütçeme sahip değilim, öğrenciyim ve ailemin verebileceği maximum paraya alabileceğim en iyi bilgisayar buydu o zaman ve almak zorunda kaldım. Bilgisayarı almadan öncede aldıktan sonra da hiç bir zaman casper'ı kimseye tavsiye etmedim, etmemde. Maalesef bazı şeyler mecburiyetten oluyor.

Casper pişmanlık falan diyorsunuz da bende de var üniversite bedava verdi. Beleş mal diye tepe tepe kullandım sorun çıkarmadı.

Forumda bir arkadaş vardı laptopu açılmayınca yorgana sarıp 10 dk falan bekliyordu. Denemekten zarar gelmez dene bir istersen.

Hocam hiç açılmayan , tetiklemeyen, elektrik almayan pc'yi ister yorgana sar , ister banyoda abdest aldır ne fark eder. Bu nedir ya :)

Maalesef smd'leri yerine lehimlesenizde çalışacağını sanmıyorum, bir cok sebebi vardır...

O dediğin işlemi yorgana sarmana gerek yok. Bütün hava deliklerini, koli bandı ile kapatıp iyice ısınana kadar beklet. ama yapmadan önce HDD'yi çıkar. Bunun adına fırınlama denir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı