Casper Nirvana NB15.6 CN.VTI2630 Leptop Açılmıyor

Metada

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba Değerli Technopat Ailesi.

Çok ciddi bir sorunum var.
Casper Nirvana NB15.6 CN.VTI2630 marka dizüstü bilgisayarım hiç bir şekilde açılmıyor.

Cihazı batarya takılı şekilde kullandım hep. Dün akşam bilgisayarı kapattım ve sabah power tuşuna basıyorum hiç bir tepki yok. Leptopun üzerinde şarj aldığını belirten küçük bir led var. Şarja takınca o ışık da yanmıyor. Şarj kablosunu çıkarıp batarya üstündeyken deniyorum yine açılmıyor. Bios pilini de değiştirdim yine tepki olmadı. Teknik serviste bir arkadaşım baya bi uğraştı kısa devre yaptırarak açmaya çalıştı vs. o da beceremedi. Leptopun garantisi bittiği için casperın teknik servisine göndermek istemiyorum çok masraf çıkar diye sizin önerebileceğiniz birşey var mı? Ayrıca anakart üzerinde herhangi bir siyahlık , yanma belirtisi vb hiç bir şey yok. Leptop hiç birşekilde darbe de almadı. Gece kapattığımda fişde çekiliydi fazla voltaj vs de gelmiş olamaz. Lütfen bir çözüm bulalım üniversite okuyorum, bilgisayar çok gerekli oluyor perişanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servisten bugün haber geldi Anakartın değişmesi gerekiyormuş 395TL anakart ücreti 50TL de servis ücreti, toplamda 445TL istediler. Benden haber bekliyorlar. Sizce fiyat nasıl? Dışarıda daha ucuza yaptırabilir miyim ? Ya da kendim anakartı temin edip değişim yapabilir miyim? Ne dersiniz bu duruma?

Kendin uğraşırsan başına iş açabilirsin. Şunu da düşün makine de başka donanımsal hata var mı kontrol ettir.Batarya , adaptör , şarj giriş yeri bunlara da baktır.İlerde ana kartın başına iş açmasın yine geçmiş olsun.

Servis genelde direk değiştir, bilgisayarı tamir ettirme yoluna git bence. Genelde küzey köprüsü sorunlu olur..

Bu casper'ın Allah belasını versin adamlar 4-5vida eksik takmış, leptop şarj aletinin kasada girdiği yuvayı geri takmamış, mausepadin kablolarını takmamış, klavyeyi de çıkarırken eğmişler.

Birde anakart üzerinde böyle kahvemsi bir leke var şimdi gözüme çarptı. Bu yanık lekesi değil çünki yapış yapış? Ama aynı hizanın arka yüzünde en ufak bir iz yok. Ayrıca bu kağıt bantlarla tutturulan iki devre sökülmüş. Bu devreleri değiştireceklerdi de ben onaylamayınca mı böyle bıraktılar acaba?
mlk5PZ.jpg

Son düzenleme:
aynen sen onaylamadığın için bırakmışlar smd leri sökmüşler,o lekeler flux döktükleri için, kabul etmeyince anakart üzerine yapıştırmışlar..

Arkadas o kadar bagırıyorum. Kendimi yırtıyorum ama hala insanlar gidip neden Casper alır, kendi elinizle idamınızı verıyorsunuz. Sonrada beddua ediyorsunuz o beddua tutmaz kardesım. Su piyasadaki en uzak durulması gereken marka casper vestel ve aidatadır beceremiyorlar işte. Arkadas hala ne diye. Model uretıpte malzeme ziyanlığı yaparlar hiç anlamıyorum çekilin piyasadan arkadas bosa insanlarıda kazıklamayın. Nirvana mirvana zırvalarıyla. Laptop alacaksanda git msi, asus, ya da Dell al ama msi ve asustan şaşma. İş bu kadar basit ama bizim insanımız hala bunu anlayabilmiş değil. Geçmiş olsun laptob'una elfatiha kardeşim..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı