Casper Nirvana Oyunlarda Sonradan Kasma Sorunu

jun misugi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 3-4 aydır başımın belası olan bir sorun var. Oyunlarda sonradan kasma yaşıyorum. Oyunu açtıktan sonra ilk 3-4 dakika akıcı rahat bir şekilde oynuyorum ancak bu dakikalardan sonra 2 dakikalık bir kasma giriyor. Bu geçiyor yine 1-2 dakika akıcı sonra yine giriyor. Bu durumda canımı sıkmaya başladı artık.
PC Modeli : Casper Nirvana
Üretici : Casper
İşletim Sistemi : Windows 10 Home Single Language

İşlemci : Intel Inside Pentium Dual Core 3550 M 2.3 GHZ
Ekran Kartı : Intel HD Graphics
Ekran Kartı Bellek : 2033 MB
RAM : 4 GB
Çözünürlük : 1366 x 768
VRAM : 1 GB

Sistemin ne kadar kötü olduğu bariz bir durumda, ancak 3-4 ay öncesinde hiçbir sorun yaşamamıştım. Aylardır var bu sorun. Bazı oyunları düşük grafiklerde açıyorum, sorun yine devam ediyor.

Donanımdan anlamıyorum. Laptop'ın arkasını bile açamam yani, termal macun fan temizliği falan yapabileceğim işler değil. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

*Bu sorun sadece oyunlarda oluyor.
*Bütün oyunlarda oluyor.
*Bu sorun yüzünden format attım, format attıktan sonra hala devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok toz varsa bi üflet makinenin içine tozdan dolayı hava sirkülasyonu olmuyordur ısınınca da işlemci yavaşlar.

İşlemcinin fazla ısınmasından kaynaklanıyor olabilir. Test yapınız.
Hiç Casper alıpta memnun olan birini görmedim. Servise göndermeyi deneyin.
Çok toz varsa bi üflet makinenin içine tozdan dolayı hava sirkülasyonu olmuyordur ısınınca da işlemci yavaşlar.
Casperlarda ısınma sorunu her zaman başa beladır. Fan temizliği işe yarayabilir.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar ancak fan temizliğinden anlamıyorum. Dediğim gibi bilgisayarın içini bile açamıyorum. Elime tornavida verseniz ne yapacağımı bilemem gerçekten. Riskli işler olduğunu düşünüyorum. Game Booster ile çalıştırmayı denedim oyunu, sol üstte FPS yazıyordu. Normal FPS 60 olarak gidiyordu, kasma girince FPS 15'e düştü. Durum böyle arkadaşlar. Kasma girince FPS 15 oluyor. FPS düşüşü olarakta nitelendirilebilir.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar ancak fan temizliğinden anlamıyorum. Dediğim gibi bilgisayarın içini bile açamıyorum. Elime tornavida verseniz ne yapacağımı bilemem gerçekten. Riskli işler olduğunu düşünüyorum. Game Booster ile çalıştırmayı denedim oyunu, sol üstte FPS yazıyordu. Normal FPS 60 olarak gidiyordu, kasma girince FPS 15'e düştü. Durum böyle arkadaşlar. Kasma girince FPS 15 oluyor. FPS düşüşü olarakta nitelendirilebilir.

O zaman tanıdık bir bilgisayarcınız varsa ona götürün. Kesinlikle güvenmediğiniz bir yere gidip bilgisayarınızı bırakmayın. Bilgisayarda değil ama telefon konusunda başıma geldi. Parça almışlar içinden. Çok sonra öğrendim tabii :)

O zaman tanıdık bir bilgisayarcınız varsa ona götürün. Kesinlikle güvenmediğiniz bir yere gidip bilgisayarınızı bırakmayın. Bilgisayarda değil ama telefon konusunda başıma geldi. Parça almışlar içinden. Çok sonra öğrendim tabii :)
Aldıklarında da yok biz almadık abi, bizde yanlış olmaz derler. Ve bu ülkede davalar o kadar uzun sürüyor ki dava açmaya ve hakkını aramaktan çekinirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı