Başarılı Kurulum Casper Nirvana SP15 1.Nesil İntel Hd Graphics

İşlemci: Core i5 520m 2.40 Ghz
Ram: 4Gb 1066 Mhz
Ekran Kartı : 1.Nesil İntel HD Graphics
WiFi: Atheros AR9285
Ethernet: Atheros AR8121

İatkos ML3 Kurulumu Başarılı Uyku ve Pil yüzdesi harici herşey çalışıyor.
Mavericks 10.9.4 Kurulumu Başarılı Uyku Harici ve Pil yüzdesi herşey çalışıyor.
Native Çözünürlükte çalışıyor ekran 1366x768
Hiç bir boot komutu girmeden çalışmakta

Şuan ekran görünütüsü atamıyorum Yosomite denemekteyim :) olursa buraya yosomiteyide ekliyeceğim
Ekran kartının mahmady nin 1 gen intel hd graphics kextleriyle kullanmaktayım sorunsuz çalışmakta buna benzer bir sistem sahibi iseniz burada yardımcı olmaya çalışırım

Kextlerin linkine bana atabilir misin? Denemekte fayda var.Intel GM45 yazıyor. Bende denemediğim kext kalmadı.yardım etme şansın olursa sevinirim.

yüklü dostum.10.9.4 yüklü herşey çalışıyor.bi ekran kartımı sisteme tanıtım tam randıman alamadım.

@neruda Dual boot ile windows yüklüyse işin çok kolay ama değilse yüklemen lazım yada mac os u formatlayıp tekrar kurman gereke bilir sebebi pc deki monitor konnektoru apple LVDS konnektör kullanıyor fakat çoğu laptopda daha iyi bir teknoloji olan eDP konnektör kullanılıyor

eDp konnektörün varsa eğer sadece Core Image çalışır
LVDS var ise eğer tüm hatlarıyla kullanabilirsin ekran kartını

Öncelikle yolladığım zipdeki QECI kext ini yükle yüklemeden önce tüm intel hd kextlerini sil sonra kext wizard yada baska bir program ile kur eğer olurda çalışırsa bilki tamamdır. çalışmazsa windowsa geçip yeni kurdugun kexti sili CI kextlerini kurman gerek yada komple format atıp çalışırsa eğer çözünürlükle ilgili yapman gerekenleride açıklarım

MEGA

Mac'ten aldığım ekran bilgilerim şu an.Dual boot yok.Zip çalışır dersen deneyeyim hemen.

Intel GM45:

Yonga Ailesi Modeli: Intel GM45
Tür: GPU
Yol: Yerleşik
VRAM (Toplam): 3 MB (bir türlü gerçek değerini göstermedi.)
VRAM (Dinamik, Maks.): 10
Satıcı: Intel (0x8086)
Aygıt Kimliği: 0x2a42
Revizyon Kimliği: 0x0007
Çekirdek Genişletmesi Bilgileri: Yüklü Kext Yok

Ekran:
Çözünürlük: 1024 x 768 (tek seçenek bu var.Sanırım tanımadığı için diğer çözünürlükler çıkmıyor.)
Piksel Derinliği: 32 Bit Renk (ARGB8888)
Ana Ekran: Evet
Yansıtma: Kapalı
Çevrimiçi: Evet

@neruda Dual boot ile windows yüklüyse işin çok kolay ama değilse yüklemen lazım yada mac os u formatlayıp tekrar kurman gereke bilir sebebi pc deki monitor konnektoru apple LVDS konnektör kullanıyor fakat çoğu laptopda daha iyi bir teknoloji olan eDP konnektör kullanılıyor

eDp konnektörün varsa eğer sadece Core Image çalışır
LVDS var ise eğer tüm hatlarıyla kullanabilirsin ekran kartını

Öncelikle yolladığım zipdeki QECI kext ini yükle yüklemeden önce tüm intel hd kextlerini sil sonra kext wizard yada baska bir program ile kur eğer olurda çalışırsa bilki tamamdır. çalışmazsa windowsa geçip yeni kurdugun kexti sili CI kextlerini kurman gerek yada komple format atıp çalışırsa eğer çözünürlükle ilgili yapman gerekenleride açıklarım

MEGA
indirme linki şifreli mega şifresinide yazarmısın?

Vendor ID 8086 intelin 1.nesilde kullandıgı tümleşik ekran kartlarının kod numarasıda denebilir yüksek ihtimalle çalışacaktır fakar eğer sistemin konnektörü yanlış olursa ekran kartından dolayı açılmayacak ve mutlaka format atman gerekecek bunu anlamak için ubuntu flash dan boot edip intelin dump bilgilerine bakmak gerekiyor açıkcası oda şu linkde ingizilce mevcut [GUIDE] 1st Generation Intel HD Graphics QE/CI - Intel - InsanelyMac Forum
ingilizcen yoksa ben yardımcı olurum tekrardan

Dostum kext'i verdiğin siteden yükledim.öylendiği gibi yaptım intel kextlerini sildim ama durum aynı hala ekran kartım gma45 3mb orak gözüküyor.

SMBIOS ayarlarında chamalon da ne yapmam lazım bende.macbook proo gözüküyor.bundan düzelebiliyor diye yazmıştı bir kaç kişi.

qecı mı cı kext i i yükledin ? cı çalışıyorsa eğer ekran kartının megabayt değeri yükselmez ama üst barda transparanlık gelir

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı