Casper Nirvana TW8 Windows 8 Sürücüleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Konuk

Kilopat
Yer
İstanbul
Casper Nirvana TW8 bilgisayarım için linkte driver listesi mevcuttur. Tek tek tıklandığında hangi işletim sistemleri için indirmek istediğimizi seçiyoruz. Fakat bu seçenekler arasında Windows 8 görünmüyor. Windows 8'i kurduğum takdirde driver sıkıntısı yaşar mıyım? Yoksa Windows 7 için uyumlu olan Windows 8 için de uyumlu olur mu?

ftp://213.194.123.227/CASPER/Dizustu Bilgisayar/Casper Nirvana Suruculeri/TW8/

Windows 8 sanırım hiçbir driver gerektirmiyor. Formatı attıktan sonra klavyemin, mouse'min marka modelini bile görüp otomatik kurdu.

Umarım söylediğin gibi bende de sorun çıkmaz. Çünkü daha yeni Windows 7 Ultimate kurdum. Sıkıntı çıkarsa 1 ayda 3 format atmak istemiyorum. :)

Başlığı neden "Windows 8 driver Sorunu" yaptığını anlayamadım. Eğer ortada bir sorun varsa bu Windows 8 ile değil, Casper ile alakalı. Daha şimdiden Windows 8'e ön yargılı yaklaşma bence..

Sürücülere gelince: Windows 8 sürücüleri kendi otomatik kuran bir işletim sistemi. Windows 7'nin aksine klavye sürücülerini bile kendi yüklüyor. Bir sorun olursa zaten bu sorunu Casper değil, yine biz çözeceğiz :)

İşte sorun olup olmayacağına dair emin olamadığım için ve başka başlık bulamadığım için öyle yaptım. :) Casper'ın herşeyi sorun zaten. Yeni yeni anlıyorum bunu. Uzak durmak lazım. Neyse o zaman. Windows 8 kuruyorum. Bir sıkıntı olursa yazarım yine:) Yardımcı olursanız da sevinirim.

İşte sorun olup olmayacağına dair emin olamadığım için ve başka başlık bulamadığım için öyle yaptım. :) Casper'ın herşeyi sorun zaten. Yeni yeni anlıyorum bunu. Uzak durmak lazım. Neyse o zaman. Windows 8 kuruyorum. Bir sıkıntı olursa yazarım yine:) Yardımcı olursanız da sevinirim.

Windows 8'de sıkıntın "Nasıl kapatılır?", "DNS adresi nasıl eklenir?", "Masaüstü simgeleri nasıl konur?", "Windows 8 nasıl kişileştirilir?" gibi şeyler olursa bunlarla ilgili resimli veya videolu konular açtım incelemeni tavsiye ederim. Bundan sonraki videolarımda ses kaydı da olacağını belirteyim. :)

Windows 8'de sıkıntın "Nasıl kapatılır?", "DNS adresi nasıl eklenir?", "Masaüstü simgeleri nasıl konur?", "Windows 8 nasıl kişileştirilir?" gibi şeyler olursa bunlarla ilgili resimli veya videolu konular açtım incelemeni tavsiye ederim. Bundan sonraki videolarımda ses kaydı da olacağını belirteyim. :)
Çok teşekkür ediyorum. O konularda sıkıntı çekersem de sizin paylaştığınız bilgileri takip ederim. Ancak şu an için önemli olan düzgün bir şekilde yükleyebilmek. İnternette yaptığım araştırmaya göre Casper sahibi kişilerin Windows 8 kurarken yaşadığı bir siyah ekran problemi varmış. Umarım ben karşılaşmam. Karşılaşırsam da fotoğraf çekmeye çalışarak burda paylaşırım ve bir çözüm yolu bulmaya çalışırız.

Çok teşekkür ediyorum. O konularda sıkıntı çekersem de sizin paylaştığınız bilgileri takip ederim. Ancak şu an için önemli olan düzgün bir şekilde yükleyebilmek. İnternette yaptığım araştırmaya göre Casper sahibi kişilerin Windows 8 kurarken yaşadığı bir siyah ekran problemi varmış. Umarım ben karşılaşmam. Karşılaşırsam da fotoğraf çekmeye çalışarak burda paylaşırım ve bir çözüm yolu bulmaya çalışırız.

Buluruz buluruz sen merak etme. :D XP forever diyen arkadaşlara da selam gönderelim bu güzel konuda :)

Hiç bir sürücü kurmadan rahatlıkla kullanabilirsin. Ben ekran kartını(NVIDIA) güncelledim, bir de touchpad (synaptic) sürücüsü yükledim.

Sorunsuz bir şekilde yükledim. 15 dakika gibi kısa bir sürede başlangıç ekranını gördüm. Gerçekten çok hızlı yükledi. Driver konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Otomatik olarak yüklendi. Komut istemi yöntemiyle aktivasyonu gerçekleştirdim ancak lisansın son tarihi 21.07.2013 olarak görünüyor. Şimdilik çok memnunum Windows 8' den. Beni bu konuda destekleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum .:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı