Casper Nirvana yükseltme önerisi

maji1994

Centipat
Merhabalar. Casper Nirvana notebook 6 yıldır kullanmaktayım... Sizin de göreceğiniz ekran görüntülerinde ne kadar PC'nin yavaş olduğunu anlayacaksınız. Bunu RAM-SSD kartı yükseltmek istiyorum ya da ek olarak anakart değişmesi lazım da diyorsanız kolay bir şekilde bulabileceğim bu saydıklarımı nereden sipariş verebilirim... Lütfen yardımcı olursanız sevinirim güzel insanlar... Lütfen link atmayı da unutmayınız.

1..jpg
2..jpg
3..jpg

Ne amaçla kullananağına göre upgrade'in etkisi değişir.

İşlemcinin değişebiliyor olması gerek. CPu-z ile soket yapısını kontrol et, PGA ise soketlidir. O durumda uyumlu bir i5 ya da i7 takabilirsin. Bütçene göre 200 civarı i5, 400 ve üstüne i7 takılabilir. Fiyatlar dediğimden farklı olabilir, genelleme yapıyorum işlemci jenerasyonuna göre.

İşlemci yükseltmesi düşünürsen CPU-z'den çipseti de öğrenip yazman gerekecek.

4.nesil M serisi bir i5 uyduğu takdirde örneğin 4300M, i5-7200U ayarında işlemci gücüne çıkar laptop.
8GB RAM ve SSD ile genel kullanım için gayet iyi olur.

Oyun için istiyorsan; grafik kartın kötü ise kartını zorlayan işlerde muazzam fark yaşamazsın.

CHİPSET=İntel HASWELL yazıyor ekran görüntüsündede görmekte olduğunuz yazıyor yani... soket yapısını bulamadım CPU-Z den. chipsete göre mi ekran kartı yada işlemcisini değiştirmem gerekiyor bir üst modeli için açıkcası İ7 takılması taraftarıyım bellek ram felanda takılırsa güzel olur diye düşünmekteyim...

Dosya Ekleri

• 1..jpg
    1..jpg
    31 KB · Görüntüleme: 37
HM86 çipset, işlemci için gerekli bilgi.
2. ekran kartı varsa, onu değiştiremezsin.

Bu işlemcileri değerlendirebilirsin:

Daha fazla ısınacak olan çok güçlü i7leri eledim. Sadece Intel sitesinde verilen işlemciler üzerinden listeleme yaptım. Başka sitelerde daha geniş listelemeler mevcut ama ne kadarı doğru kestiremediğimden ekleme yapmadım.

BIOS desteği varsa bunlar sorunsuz çalışır. Casper'ın BIOS'da engelleme yaptığını duymadım ama sen yine de araştır.

CPU kısmında soket yazar, PGA 946 olmalı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı