Casper notebook ekran filmi değişimi

alone19

Kilopat
Arkadaşlar bir hata ile Casper laptop aldım su anda ceremesini cekiyorum. Tuslar basmiyordu laptop klavyesine vurdum ekrana görüntü kesildi. Beyaz ekran geliyordu artik o da gelmiyor. Harici monitör kullanıyorum. Bu forumda ekran filmi çatlamistir dediler kendim yapmak istiyorum bildiğiniz degisim yapan bir video resim var mi ?
İkinci sorum ise ilk baslarda GTA 4 vs rahat kasamadan oynatan PC artik cekilmez oldu. Her oyunda kasiyor PC'yi 8.1'den Windows 10'a taşıdım nette gezinirken bile aşırı derecede isiniyor son zamanlarda da Pes 13 Farcry 3 vs oynarken kapanmaya başladı deli olmak uzereyim. Windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum sizce performans artar mi ?
Son olarak kulaklık girişi de arızalı bilgisayarcı donanımsal sorunu yok dedi ama ne yaptıysam düzeltemedim ne onerirsiniz ?
Arkadaşlar değerli cevaplarinizi bekliyorum ben bu cenazeye 1.700 TL para verdim bahsettiğim sorunları bilgisayarciya yaptırmaya kalksam 300 TL daha ister bu lanet laptop yüzünden daha fazla zarara uğramak istemiyorum ne olur bana yardımci olun. Özellikle adminlerden yardim bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bilgisayarcıyım ve kimsenin senden 300 tl istediği yok arkadaşım. Sen enayi olupta araştırmadan parayı verirsen o ayrı tabi. En baba laptopun ekranı taş çatlasa 250-300 tl. Cihazın modelini verirsen ekranları temin ettiğimiz servisten sorgulatıp sana fiyat çıkararım. Bilgin varsa kendin sipariş verip tak. İşçilik ücreti ödememiş olursun.

Bende bilgisayarcıyım ve kimsenin senden 300 tl istediği yok arkadaşım. Sen enayi olupta araştırmadan parayı verirsen o ayrı tabi. En baba laptopun ekranı taş çatlasa 250-300 tl. Cihazın modelini verirsen ekranları temin ettiğimiz servisten sorgulatıp sana fiyat çıkararım. Bilgin varsa kendin sipariş verip tak. İşçilik ücreti ödememiş olursun.
Abi belki sen istemeyebilirsin ama PC ilk bozulduğunda götürdüm adam harici monitöre bağladı görüntü geldi direk 200 300 arası masraf cikardi sokmeden chipset veya ekran karti arizalidir dedi bende yaptirmadim ben ekrana vurmadim ekranda kirik çıkık yok klavyeye vurdum
Bilgisayar bu CASPER CN-VRY4210A CORE İ5 4210M 2.6GHZ-8GB-1TB-17,3''-2GB -W8.1 NOTEBOOK

Abi belki sen istemeyebilirsin ama PC ilk bozulduğunda götürdüm adam harici monitöre bağladı görüntü geldi direk 200 300 arası masraf cikardi sokmeden chipset veya ekran karti arizalidir dedi bende yaptirmadim ben ekrana vurmadim ekranda kirik çıkık yok klavyeye vurdum
Bilgisayar bu CASPER CN-VRY4210A CORE İ5 4210M 2.6GHZ-8GB-1TB-17,3''-2GB -W8.1 NOTEBOOK
Verdiğin modelin Türkiye'de parçası bulunmuyor. Yurtdışından sipariş verebilirsin anca. Yaklaşık 40-45 dolarlık maliyeti var. Getirtip herhangi bir bilgisayarcıya taktırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı